Noviny Poprad č. 26 zo dňa 10. 7. 2019, ročník XXX

Dnes je thursday, 18. 7. 2019 | meniny má Kamila

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 27. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. júla 2019 si môžete prečítať:

* S akým nápadom prišli študenti popradskej priemyslovky a ako ich podporil úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu?

* Aké zaujímavé letné tábory pripravilo mesto Poprad pre deti zo sociálne odkázaných rodín aj deti zamestnaných rodičov?

* Na čo si treba dávať pozor pri tzv. črevnej chrípke, ktorá potrápila aj niektorých návštevníkov pod Tatrami?

* Ktorí umelci vystupovali minulý týždeň počas Popradského kultúrneho leta?

* Akú výstavu si môžete pozrieť v Galérii a múzeu Scherfelov dom?

* Aký bol Dištruktuálny deň evanjelickej cirkvi v Poprade?

* Aký bol tábor malých umelcov a malých čitateľov?

* Kto vyhral Turnaj Tepličiek

* V rubrike Retronávraty sa vraciame k niektorým príspevkom z minulých ročníkov novín Poprad a ďalšie.

Súťažte o rodinnú vstupenku na výstavu Terakotovej armády v Tatranskej galérii!

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Jubilejný modelársky deň nesklamal

V sobotu 8. júna sa v Aréne Poprad uskutočnila jubilejná desiata medzinárodná výstava modelárov pod názvom Popradský modelársky deň.
Jubilejného ročníka PMD sa zúčastnilo 150 modelárov z troch krajín a hlavnou atrakciou boli už tradične obrovské diaľkovo ovládané modely nákladných áut a stavebných strojov. „Tentoraz to bolo naše malé výročie a zaznamenali sme aj zopár rekordov. Zväčšili sme oproti minulým rokom kamiónovú zónu, no mysleli sme si, že tým vznikne aj nejaký voľnejší priestor. Práve naopak, kvôli obrovskému množstvu modelov sa stále tlačíme. Bolo tu približne sedemdesiat modelov aj s návesmi a to sme tu ešte nemali. Zaujímavosťou bol obrovský model auta, ktorý skutočne jazdí, nechýbala nádherná expozícia lodných modelárov z Bojníc a tiež pútavá kolekcia expedičných áut,“ uviedol hlavný organizátor podujatia Jozef Anďal, ktorý ozrejmil aj nižšiu účasť modelárov. „Ich účasť sme začali pomaly obmedzovať, pretože sme zistili, že naháňať počty je kontraproduktívne. Tohto roku sme tu mali 150 modelárov, čo je ale len o dvadsať menej ako v minulom roku. Množstvo modelárov prišlo z Českej republiky a hlásia sa nám pravidelne aj Poliaci. Záujem je stále veľký. Problém býva s tankami, lebo sú veľké a ťažké, ale vždy sa im snažíme vytvoriť čo najlepšie podmienky. Sú určené skôr na exteriérové predvádzanie a preto mali priestor pred Arénou.“
Organizátori už teraz premýšľajú nad tým, ako vstúpiť do druhej desiatky obľúbeného podujatia v Poprade. „Vždy je čo vylepšovať. Ľudí zaujímajú modely, ktoré sa hýbu a preto sme obmedzili statické expozície. Vyradili sme napríklad modely lietadiel či vrtuľníkov, nakoľko v hale lietať nemôžu. Chceme však do budúcna rozširovať živú krajinku a dekorácie, kde sú modely v takzvanom prirodzenom prostredí,“ uzavrel J. Anďal.