Noviny Poprad č. 26 zo dňa 10. 7. 2019, ročník XXX

Dnes je friday, 19. 7. 2019 | meniny má Dušana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 27. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. júla 2019 si môžete prečítať:

* S akým nápadom prišli študenti popradskej priemyslovky a ako ich podporil úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu?

* Aké zaujímavé letné tábory pripravilo mesto Poprad pre deti zo sociálne odkázaných rodín aj deti zamestnaných rodičov?

* Na čo si treba dávať pozor pri tzv. črevnej chrípke, ktorá potrápila aj niektorých návštevníkov pod Tatrami?

* Ktorí umelci vystupovali minulý týždeň počas Popradského kultúrneho leta?

* Akú výstavu si môžete pozrieť v Galérii a múzeu Scherfelov dom?

* Aký bol Dištruktuálny deň evanjelickej cirkvi v Poprade?

* Aký bol tábor malých umelcov a malých čitateľov?

* Kto vyhral Turnaj Tepličiek

* V rubrike Retronávraty sa vraciame k niektorým príspevkom z minulých ročníkov novín Poprad a ďalšie.

Súťažte o rodinnú vstupenku na výstavu Terakotovej armády v Tatranskej galérii!

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

V PREDPOSLEDNOM kole 6. OMV ligy zdolali v nedeľu 9. júna futbalisti ŠK Zemedar Poprad – Stráže na domácej pôde druhý Spišský Štvrtok 4:0 a prepracovali sa na tretie miesto v tabuľke. V poslednom kole budú hrať v nedeľu 16. júna o 15. hodine v Spišskom Bystrom.
STRIEBORNÝ trojlístok v tejto sezóne doplnili v klube VK Junior 2012 Poprad najmladší žiaci, keď na finálovom turnaji v trojkovom volejbale v piatok a v sobotu v Prešove vybojovali druhé miesto. Skupinu prešli bez zaváhania a cez semifinále nakukli až do boja o zlato, kde podľahli Púchovu 1:2 na sety.
V ROZPISE zápasov 14. ročníka hokejbalového turnaja fanklubov v Poprade nastala zmena. Bardejov sa odhlásil a jeho miesto zaujali Kežmarčania. Turnaj začne v piatok 5. júla slávnostným otvorením a Poprad v tento deň odohrá v skupine B zápasy so Žilinou a Spišskou Novou Vsou. V sobotu ho čaká Liptovský Mikuláš a Košice. V nedeľu 7. júla sú na programe zápasy štvrťfinále, o umiestnenie, semifinále i o medaily.
SLOVENSKÁ futbalová reprezentácia žien si v pondelok v Poprade rozložila svoj prípravný stan pred kvalifikáciou o postup na ME 2021. Zraz pod Tatrami vyvrcholí v piatok 14. júna o 16. hodine, kedy Slovenky odohrajú v NTC Poprad prípravný duel proti Poľsku. Následne sa presunú do Rakúska a v pondelok 17. júna vo Viedni odohrajú druhý zápas tohto prípravného bloku proti domácej reprezentácii.
SLOVENSKÉ volejbalové reprezentácie mužov i žien odohrajú zápasy A-skupiny Zlatej Európskej ligy aj v Poprade. V sobotu v Aréne Poprad je o 15.30 hod. na programe zápas žien proti Ukrajine a následne sa o 18. hodine postavia muži proti Belgicku.
V PIATOK 14. a v sobotu 15. júna sa v Poprade uskutoční záverečný turnaj školských Majstrovstiev Slovenska v trojkovom volejbale súťaže Minicool Volley za účasti tímov z celého Slovenska.