Noviny Poprad č. 26 zo dňa 10. 7. 2019, ročník XXX

Dnes je thursday, 18. 7. 2019 | meniny má Kamila

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 27. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. júla 2019 si môžete prečítať:

* S akým nápadom prišli študenti popradskej priemyslovky a ako ich podporil úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu?

* Aké zaujímavé letné tábory pripravilo mesto Poprad pre deti zo sociálne odkázaných rodín aj deti zamestnaných rodičov?

* Na čo si treba dávať pozor pri tzv. črevnej chrípke, ktorá potrápila aj niektorých návštevníkov pod Tatrami?

* Ktorí umelci vystupovali minulý týždeň počas Popradského kultúrneho leta?

* Akú výstavu si môžete pozrieť v Galérii a múzeu Scherfelov dom?

* Aký bol Dištruktuálny deň evanjelickej cirkvi v Poprade?

* Aký bol tábor malých umelcov a malých čitateľov?

* Kto vyhral Turnaj Tepličiek

* V rubrike Retronávraty sa vraciame k niektorým príspevkom z minulých ročníkov novín Poprad a ďalšie.

Súťažte o rodinnú vstupenku na výstavu Terakotovej armády v Tatranskej galérii!

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

MINULÝ týždeň v pondelok ráno požiadala mestskú políciu o pomoc obyvateľka, ktorú zatvorila na balkóne jej 2-ročná dcéra. Hliadka privolala hasičov, ktorí sa pomocou výsuvného rebríka dostali cez okno do bytu a otvorili balkónové dvere. Matke ani dcére sa našťastie nič nestalo.
V UTOROK 4. júna dopoludnia došlo na Štefánikovej ul. v Poprade počas jazdy k samovznieteniu nákladného motorového vozidla. Práve v tom čase prechádzala okolo miesta udalosti motorizovaná hliadka Mestskej polície Poprad, ktorá okamžite uzavrela komunikáciu, z blízkej autobusovej zastávky evakuovala osoby čakajúce na odchody autobusov, zabezpečila miesto požiaru a privolala hasičskú jednotku. Až do uhasenia požiaru mestskí policajti vykonávali dohľad nad verejným poriadkom. Asi o 10 minút po uhasení požiaru, bola hliadka MsP vyslaná k OC Tesco, kde sa malo nachádzať nákladné motorové vozidlo, z ktorého stúpa hustý dym. Po príchode na miesto bolo zistené, že ide o cisternu, ktorej začali horieť brzdové obloženia kolies. Na miesto boli privolaní hasiči, ktorí požiar uhasili.
VO ŠTVRTOK 6. júna v noci zistili mestskí policajti na parkovisku na Svätoplukovej ul. zaparkované vozidlo s otvorenými oknami. Držiteľ vozidla bol privolaný na miesto a bol upozornený na zákonnú povinnosť zabezpečenia si vozidla.
V TEN istý deň popoludní preverili mestskí policajti oznam, podľa ktorého mal neznámy muž ťahať nasilu do areálu bývalých kasární na sídlisku Západ ženu, a tá mala kričať o pomoc. Žena mestským policajtom tvrdila, že išla s mužom dobrovoľne a nebolo na nej páchané nijaké násilie. Odmietla ošetrenie aj podanie oznámenia.
V PIATOK 7. júna večer riešili mestskí policajti oznámenie ohľadom fyzického napádania osôb v Matejovciach. Vec je v ďalšom riešení.
V SOBOTU 8. júna podvečer hliadka MsP objavila na čerpacej stanici na Moyzesovej ulici zadymené osobné motorové vozidlo. Mestskí policajti miesto zabezpečili a okamžite privolali hasičov, ktorí dostali situáciu pod kontrolu.