Noviny Poprad č. 27 zo dňa 17. 7. 2019, ročník XXX

Dnes je wednesday, 24. 7. 2019 | meniny má Vladimír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 28. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 24. júla 2019 si môžete prečítať:

* Ktoré materské školy prechádzajú rekonštrukciami?

* Kde sa v meste obnovuje vodorovné dopravné značenie?

* Ako sa samospráva pripravuje na povinnú predškolskú výchovu?

* Na aký zaujímavý program sa môžu Popradčania i návštevníci mesta tešiť počas Made in Slovakia?

* Akú pieseň na pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zložil popradský autor?

* Koľko sobášov a rozvodov bolo v Prešovskom kraji za minulý rok?

* Aké starosti trápia záhradkárov?

* Rastú už huby?

* Boli budúce futbalové hviezdy pod Tatrami spokojné?

* Aký bol prvý spoločný tréning popradských hokejistov na ľade?

* Čím odštartoval nový ročník II. futbalovej ligy? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

PRIMÁTOR mesta Anton Danko prevzal záštitu nad Primátorskou kvapkou krvi, ktorá sa uskutoční v pondelok 17. júna od 7. hod. v priestoroch Mestského úradu v Poprade. Pozvan sú všetci občania, ktorí môžu darovať túto najvzácnejšiu tekutinu.
ŠTYRIDSIATE výročie svojho založenia si včera pripomenuli členovia Denného centra Xenón a ich hostia na slávnostnom stretnutí v Tatra hoteli v Poprade.
BEZPLATNÁ právna poradňa, ktorú pre občanov s trvalým pobytom v meste Poprad zabezpečuje samospráva každú prvú stredu v mesiaci, bude mať cez prázdniny prestávku. Poradňa najčastejšie pomáha radami z oblasti občianskeho, rodinného a pracovného práva. Bezplatná právna poradňa privíta prvých klientov po prázdninách v stredu 4.septembra 2019, opäť v tradičnom čase od 14. do 16. hod.
V PIATOK 14. júna bude v Základnej škole na Komenského ulici v Poprade slávnostne odovzdané do užívania nové ihrisko.
POŠTA Poprad 8 oznamuje, že s účinnosťou od 1. júna došlo k zmene úradných hodín pre verejnosť. Dôvodom je zmena organizácie práce pošty. Pošta bude otvorená pondelok až piatok od 9. do 17. hod. V sobotu a v nedeľu bude zatvorená.
po desiaty raz vyhlásila Slovenská katolícka charita Zbierku školských pomôcok. Vyhlásená bola práve 1. júna na MDD, keďže súvisí s deťmi. Charita malým školákom zo sociálne slabších pomerov pomáha zbierkou nakúpiť školské potreby a uľahčiť im prístup k vzdelaniu. Zbierka vrcholí začiatkom školského roka, oficiálne sa končí 15. septembra. Školákov v núdzi môžete na Slovensku podporiť nielen materiálne, ale aj finančne na účte SK28 0200 0000 0000 2963 4592, variabilný symbol 2211.
ŽELEZNICE SR do piatka 14. júna 2019, v čase od 8.15 do 17.30 hod. realizujú výlukové práce v úseku Štrbské Pleso – Štrba. Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajnú trať, cestujúci sú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečujú železnice.
NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia. Práce súvisia s opravou a pravidelnou údržbou distribučnej sústavy.