Noviny Poprad č. 26 zo dňa 10. 7. 2019, ročník XXX

Dnes je friday, 19. 7. 2019 | meniny má Dušana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 27. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. júla 2019 si môžete prečítať:

* S akým nápadom prišli študenti popradskej priemyslovky a ako ich podporil úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu?

* Aké zaujímavé letné tábory pripravilo mesto Poprad pre deti zo sociálne odkázaných rodín aj deti zamestnaných rodičov?

* Na čo si treba dávať pozor pri tzv. črevnej chrípke, ktorá potrápila aj niektorých návštevníkov pod Tatrami?

* Ktorí umelci vystupovali minulý týždeň počas Popradského kultúrneho leta?

* Akú výstavu si môžete pozrieť v Galérii a múzeu Scherfelov dom?

* Aký bol Dištruktuálny deň evanjelickej cirkvi v Poprade?

* Aký bol tábor malých umelcov a malých čitateľov?

* Kto vyhral Turnaj Tepličiek

* V rubrike Retronávraty sa vraciame k niektorým príspevkom z minulých ročníkov novín Poprad a ďalšie.

Súťažte o rodinnú vstupenku na výstavu Terakotovej armády v Tatranskej galérii!

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Ďalšia nulová suvenírová eurobankovka Popradu

Mestská informačná kancelária v Poprade upravila na letnú sezónu od 15. júna svoje otváracie hodiny. Až do polovice septembra bude mať otvorené vo svojich priestoroch na Námestí sv. Egídia v pondelok až piatok od 8. do 20. hod., v sobotu a nedeľu od 15.30 do 19.30 hod. Infopoint na železničnej stanici zostáva otvorený ako celoročne v pondelok až piatok od 8. do 16. hod., v sobotu a v nedeľu od 9. do 17. hod.
Avšak už v sobotu 22. júna bude MIK otvorená mimoriadne od 9. hod. V tento deň totiž začne predaj druhej nulovej suvenírovej eurobankovky Popradu. Riaditeľka MIK Lucia Pitoňáková (na foto) zhrnula: „Poprad už jednu nulovú eurobankovku má. Bola vydaná v septembri minulého roka a obsahovala motívy najatraktívnejších turistických dominánt nášho mesta. Táto druhá zobrazuje erby mesta a mestských častí. Naším cieľom bolo zobraziť pestrosť Popradu, ktorý je spoločným mestom všetkých Popradčanov, ale historicky sa skladá z viacerých pôvodných mestečiek a každé malo svoj erb. Dokopy je erbov až 7.“ Na novej nulovej bankovke z Popradu je okrem erbov vyobrazené mesto s panorámou Vysokých Tatier v pozadí a sídliskami Juh v popredí. Rubová strana je uniformná, rovnaká u všetkých takýchto suvenírových nulových eurobankoviek.
Rovnako ako prvá, aj druhá nulová eurobankovka Popradu bude vydaná v náklade 10 tisíc kusov, z toho pôjde do predaja 8 tisíc. Prvá stovka bude slúžiť na prezentačné účely mesta. Po skúsenostiach z minulého roku, kedy predaj prvej suvenírovej bankovky vzbudil veľký záujem, otvoria MIK na Námestí sv. Egídia už o spomínanej 9. hod. Z prvej emisie sa už za prvú 2,5 hodinu predalo 5 tisíc kusov, zvyšné sa predali do dvoch mesiacov. „Veríme, že ďalšia nulová eurobankovka Popradu bude aj určitou motiváciou na návštevu nášho mesta. Rezervácie ani zásielkový predaj nebudeme ani tentokrát realizovať. Pri predaji budú určité obmedzenia. Najväčší záujem totiž býva o bankovky do tisícky s nízkym sériovým číslom a ročníkové bankovky od 1900 do 2000. Veľa zberateľov si totiž chce kúpiť bankovku s rokom svojho narodenia. Celkový počet na osobu nebude obmedzený, ale pri týchto žiadaných bankovkách bude limit 5 kusov z prvej tisícky a 5 z druhej,“ vysvetlila riaditeľka MIK.