Noviny Poprad č. 26 zo dňa 10. 7. 2019, ročník XXX

Dnes je thursday, 18. 7. 2019 | meniny má Kamila

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 27. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. júla 2019 si môžete prečítať:

* S akým nápadom prišli študenti popradskej priemyslovky a ako ich podporil úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu?

* Aké zaujímavé letné tábory pripravilo mesto Poprad pre deti zo sociálne odkázaných rodín aj deti zamestnaných rodičov?

* Na čo si treba dávať pozor pri tzv. črevnej chrípke, ktorá potrápila aj niektorých návštevníkov pod Tatrami?

* Ktorí umelci vystupovali minulý týždeň počas Popradského kultúrneho leta?

* Akú výstavu si môžete pozrieť v Galérii a múzeu Scherfelov dom?

* Aký bol Dištruktuálny deň evanjelickej cirkvi v Poprade?

* Aký bol tábor malých umelcov a malých čitateľov?

* Kto vyhral Turnaj Tepličiek

* V rubrike Retronávraty sa vraciame k niektorým príspevkom z minulých ročníkov novín Poprad a ďalšie.

Súťažte o rodinnú vstupenku na výstavu Terakotovej armády v Tatranskej galérii!

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Otvorili nový úsek cyklotrasy v Kvetnici

Mesto vytvorilo v mestskej časti Kvetnica nový, vyše 10 kilometrový úsek, ktorý je určený na nordic walking, beh či cyklistiku pre Popradčanov i turistov. Slávnostne ho v sobotu 8. júna prestrihnutím pásky oficiálne otvoril primátor mesta Poprad Anton Danko, viceprimátori Štefan Pčola a Ondrej Kavka, ako aj členovia cyklistického a bežeckého klubu.
Okruh sa začal realizovať v roku 2007, keď sa začala budovať lesná cesta Strelnica. „Táto časť bola v dĺžke 1 km, ďalšie dve lesné cesty Zverník a lesná cesta Visová sa budovali z prostriedkov eurofondov v roku 2010 a 2011 a čakalo sa na poslednú etapu, ktorú mesto pomohlo svojimi finančnými prostriedkami dokončiť v celkovej dĺžke a rozpočtovom náklade zhruba 700 tisíc eur,“ uviedol riaditeľ Mestských lesov Róbert Dula.
Podmienky pre športovcov na tomto novom okruhu sú ideálne. Vyskúšali si ich bežci aj cyklisti.
„Tešíme sa, že sa niečo také vybudovalo a za všetkých členov nášho klubu môžem povedať, že ho určite budeme využívať. Veľmi sa nám páči dĺžka trate, ako aj okolitá nádherná príroda,“ zhodnotil podpredseda Bežeckého klubu Poprad Julian Lavrík. „Sme naozaj veľmi radi, že sa otvoril takýto nový úsek, a že sa to takto rozbehlo, pretože každý nový úsek je pre nás cyklistov vítaný. Napokon okres Poprad má veľmi dobrú cyklosieť,“ dodal zakladateľ Cykloklubu Poprad František Majchrovič.
Uvedená trasa sa začína oproti jazierku v malom kameňolome, pokračuje na Strelnicu, kde sa nachádza napojenie cyklochodníka od popradských sídlisk.
Cesta pokračuje okolo muflonieho Zverníka a prechádza cez južnú stranu mestských lesov, kde sa rekreanti môžu pokochať nádhernými kvetnatými lúkami a dubovými lesmi. Úsek prechádza cez záhrady poza horáreň a späť k vychádzajúcemu bodu.