Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 20. 9. 2018 | meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Kraj zrekonštruuje vyše tridsať školských zariadení

Prešovský samosprávny kraj zmodernizuje viac ako 30 školských zariadení. Okrem budov stredných škôl zrekonštruuje aj internáty, jedálne, športoviská a odborné učebne. Krajskí poslanci na tento účel vyčlenili z rozpočtu 5,2 milióna eur.
Najviac peňazí (730 tisíc eur) poputuje na rekonštrukciu budovy garáže a zateplenie fasády Strednej priemyselnej školy strojníckej v Prešove. Druhá najvyššia čiastka (568 tisíc eur) sa použije na zateplenie obvodového a strešného plášťa, rekonštrukciu kotolne a elektroinštaláciu Strednej odbornej školy Garbiarskej v Kežmarku. Značnú sumu peňazí (461 tisíc eur) pridelili krajskí poslanci aj na renováciu hlavnej budovy školy v prírode Detský raj v Tatranskej Lesnej, ktorá prešla vlani rozsiahlou rekonštrukciou za 990 tisíc eur.
S viacerými vylepšeniami môžu počítať aj ďalšie školy v okrese Poprad. Zatepľovať sa napríklad bude budova internátu SOŠ technickej v Poprade, kde sa zároveň vymenia otvorové konštrukcie (357 tisíc eur). Na Strednej priemyselnej škole v Poprade sa za 48 tisíc eur zmodernizuje prístrojové vybavenie laboratória robotiky a mechatroniky. PSK vyčlenil zo svojho rozpočtu v rámci kapitálových výdavkov na modernizáciu škôl a školských zariadení v tomto roku doposiaľ 5,2 milióna eur. V rámci bežných výdavkov uvoľnil školám a ich objektom 1,4 milióna eur. Z tohto balíka peňazí sa financovala aj oprava budovy, učebného pavilónu, spevnenej plochy a odvodnenie školy v prírode Detský raj v Tatranskej Lesnej, na čo išlo 519 tisíc eur.
Osobitný balík peňazí získal kraj z Operačného programu Kvalita životného prostredia na zníženie energetickej náročnosti budovy na školách. Rekonštrukcie za 2,2 milióna eur aktuálne prebiehajú na Gymnáziu vo Vranove nad Topľou, Spojenej škole v Sabinove, na školskom internáte SPŠ v Bardejove a na školskom internáte v Poprade. Pre ďalších šesť stredných škôl sú podané žiadosti o nenávratný finančný príspevok - SPŠ Mnoheľova v Poprade, OA v Poprade, SOŠ technická v Humennom, SOŠ Štefánikova vo Svite, SOŠ elektrotechnická Poprad - Matejovce a Spojená škola v Prešove.