Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Obnova vodovodných potrubí je prevenciou pred poruchami

Podtatranská vodárenská spoločnosť (PVS) obnoví počas jesene vodovodné potrubia na troch uliciach v Poprade a v mestskej časti Stráže bude pracovať na spojazdnení nefunkčného vodovodného potrubia. Ide o lokality, v ktorých sa poruchy vyskytovali často a obnovou potrubí by sa im malo do budúcna zabrániť.
„V rámci investičného plánu na rok 2018 uskutoční PVS niekoľko investičných akcií v meste Poprad zameraných na obnovu vodovodných potrubí. Ide o ulice Suchoňova, Rázusova a Šrobárova. V Strážach bude nasledovať tretia etapa obnovy vodovodu. Tieto lokality boli vytipované na základe požiadavky prevádzkovej spoločnosti pre častú poruchovosť v minulých rokoch. Zistilo sa, že je neefektívne neustále opravovať poruchy, ale nutná je generálna oprava. Obnova bude prebiehať bezvýkopovou metódou, ktorá ušetrí čas a obmedzí náročné zemné úpravy. Už začíname s prácami na najkratších úsekoch. Ako prvá to bude Suchoňova ulica, následne prejdeme na Rázusovu ulicu,“ uviedol investičný riaditeľ PVS Poprad Štefan Bukovič (na foto).
Rozsiahlejšia obnova čaká Šrobárovu ulicu, kde bude potrubie menené na úseku jedného kilometra. Ukončenie týchto prác je preto plánované až v novembri. Dodávka pitnej vody bude na všetkých uliciach v čase prác obmedzená len na určitý čas. „Pre zabezpečenie zásobovania pitnou vodou bude uložené náhradné potrubie, takže obmedzenia sa budeme snažiť minimalizovať,“ zdôraznil Š. Bukovič a v súvislosti s obnovou vodovodu v Strážach dodal: „Úmyslom je obnoviť nefunkčný vodovod a priviesť vodu z druhej strany mesta, aby v prípade porúch v samotnom meste nenastal výpadok pitnej vody v lokalite Poprad - Stráže.“