Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Basketbalistky dostanú v Aréne viac priestoru

Na ostatnom Mestskom zastupiteľstve mesta Poprad poslanci podporili okrem iného aj prioritný účel Arény Poprad. Schvaľovali návrh na rozšírenie prenájmu priestorov pre Basketbalovú akadémiu mládeže Poprad a po dlhej diskusii sa zhodli na tom, že Aréna by mala byť prioritne venovaná športu.
Popradský ženský basketbal poukázal na nedostatky v zmluve, kvôli ktorým sú mnohé kategórie v tréningoch obmedzované a požiadal o doplnenie zmluvy o ďalšie priestory. „V zmluve bolo potrebné vyšpecifikovať konkrétne účely využitia, aby sme mohli dané priestory využívať aj počas tréningov a nielen v čase zápasov. Verím, že po tomto kroku sa to dá všetko do poriadku,“ uviedla prezidentka BAM Poprad Alena Kováčová.
Basketbalistkám robí problém aj pribúdajúci počet kultúrnych a kultúrno-spoločenských akcií v priestoroch Arény Poprad. „V čase rôznych akcií sa musíme vysťahovať a v Poprade je problém nájsť vhodný priestor na trénovanie,“ doplnila A. Kováčová. Poslankyňa MsZ Alena Madzinová poukázala na vyťaženosť Arény inými podujatiami, ktoré nemajú so športom nič spoločné. „Doposiaľ bývalo v Aréne približne desať aktivít do roka. V súčasnosti je len v septembri obsadených pätnásť dní, počas ktorých basketbalistky nemôžu trénovať v Aréne. Zhodli sme sa na tom, že Aréna by mala byť prednostne venovaná športu,“ zdôraznila poslankyňa. „Musíme sa na to dôkladne pozrieť, pretože niektoré akcie trvajú aj tri dni v súvislosti s prípravou samotného podujatia. Aj počas iných akcií však v Aréne športujú deti a tak pravda je niekde uprostred. Basketbalu som za posledný rok venoval veľmi veľa energie a verím, že im môžeme pomôcť aj teraz,“ dodal primátor mesta Poprad Jozef Švagerko.