Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 20. 9. 2018 | meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• PODTATRANSKÁ vodárenská prevádzková spoločnosť informuje, že 6. a 14. septembra od 8. do 22. hod. bude prerušená dodávka vody v Poprade na uliciach Podjavorinskej, Suchoňovej, Šoltésovej a Rastislavovej z dôvodu plánovaných prác na vodovode. Prípadné ďalšie informácie poskytne zákaznícka linka PVPS - tel. 0850 111 800 alebo dispečing spoločnosti, tel. 052 /772 95 48.
• MEDIAČNÁ poradňa po prázdninách bude zajtra 6. septembra od 14. do 16. hod. v priestoroch Mestského úradu v Poprade.
• RADA Klubu Popradčanov organizuje stretnutie s mestskými klubmi, ktoré sa uskutoční v sobotu 8. septembra od 10.30 hod. v priestoroch ZŠ s MŠ na Dostojevského ulici v Poprade.
• NA sídlisku Západ začali v auguste prípravné práce pred rekonštrukciou časti detského ihriska pri bloku Luxor. Po odstránení štrku dôjde na jednej z častí detského ihriska tiež k odstráneniu starých prvkov, ktoré budú nahradené novými. Mesto žiada obyvateľov o zvýšenú opatrnosť. Naďalej je možné využívať vedľajšie hracie prvky.
• POČET práceneschopných poistencov v júli klesol. Kým v júni bolo denne na „péénke“ v priemere 92 899 poistencov, v júli ich bolo 87 575. Predstavuje to medzimesačný pokles priemerného denného stavu dočasne práceneschopných pre chorobu a úrazy o 5 324 poistencov. Najdlhšie priemerné trvanie jednej PN štatistiky vykazujú v okrese Poprad (74,88 dňa). Najkratšie maródovali poistenci v júli v okrese Rožňava (33,94 dní).
• Osemdesiat percent zo 4,6 milióna zúčastnených. Približne toľko ľudí sa v celoeurópskom dotazníku vyslovilo za koniec striedania letného a zimného času. Európska komisia sa tým bude zaoberať. V tomto roku sa čas ešte meniť bude a to v nedeľu 28. októbra.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.
• Budúci týždeň sa bude vo Svite niesť v znamení osláv 120. výročia zakladateľa toho mesta Jána Antonína Baťu a 80. výročia vzniku odborného vzdelávania vo Svite. Pre verejnosť budú 10. a 11. septembra zaujímavé workshopy a prednášky. 11. septembra prídu aj absolventi Baťovej školy práce. Viac na www.svit.sk.