Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• PODTATRANSKÁ vodárenská prevádzková spoločnosť informuje, že 6. a 14. septembra od 8. do 22. hod. bude prerušená dodávka vody v Poprade na uliciach Podjavorinskej, Suchoňovej, Šoltésovej a Rastislavovej z dôvodu plánovaných prác na vodovode. Prípadné ďalšie informácie poskytne zákaznícka linka PVPS - tel. 0850 111 800 alebo dispečing spoločnosti, tel. 052 /772 95 48.
• MEDIAČNÁ poradňa po prázdninách bude zajtra 6. septembra od 14. do 16. hod. v priestoroch Mestského úradu v Poprade.
• RADA Klubu Popradčanov organizuje stretnutie s mestskými klubmi, ktoré sa uskutoční v sobotu 8. septembra od 10.30 hod. v priestoroch ZŠ s MŠ na Dostojevského ulici v Poprade.
• NA sídlisku Západ začali v auguste prípravné práce pred rekonštrukciou časti detského ihriska pri bloku Luxor. Po odstránení štrku dôjde na jednej z častí detského ihriska tiež k odstráneniu starých prvkov, ktoré budú nahradené novými. Mesto žiada obyvateľov o zvýšenú opatrnosť. Naďalej je možné využívať vedľajšie hracie prvky.
• POČET práceneschopných poistencov v júli klesol. Kým v júni bolo denne na „péénke“ v priemere 92 899 poistencov, v júli ich bolo 87 575. Predstavuje to medzimesačný pokles priemerného denného stavu dočasne práceneschopných pre chorobu a úrazy o 5 324 poistencov. Najdlhšie priemerné trvanie jednej PN štatistiky vykazujú v okrese Poprad (74,88 dňa). Najkratšie maródovali poistenci v júli v okrese Rožňava (33,94 dní).
• Osemdesiat percent zo 4,6 milióna zúčastnených. Približne toľko ľudí sa v celoeurópskom dotazníku vyslovilo za koniec striedania letného a zimného času. Európska komisia sa tým bude zaoberať. V tomto roku sa čas ešte meniť bude a to v nedeľu 28. októbra.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.
• Budúci týždeň sa bude vo Svite niesť v znamení osláv 120. výročia zakladateľa toho mesta Jána Antonína Baťu a 80. výročia vzniku odborného vzdelávania vo Svite. Pre verejnosť budú 10. a 11. septembra zaujímavé workshopy a prednášky. 11. septembra prídu aj absolventi Baťovej školy práce. Viac na www.svit.sk.