Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Popradčania si uctili svojho patróna

Dni sv. Egídia strávili Popradčania a návštevníci nášho mesta od minulého štvrtka do soboty pri rôznych kultúrnych i duchovných programoch.
V sobotu ráno si veriaci uctili sv. Egídia, ktorého kostol stojí v centre Popradu slávnostnou omšou. Práve pred dvadsiatimi rokmi bol starodávny chrám po rekonštrukcii znovu otvorený a začali sa v ňom po dlhom čase konať sväté omše. Tento fakt pripomenul farár Rímskokatolíckej farnosti Poprad, dekan Popradského dekanátu Ondrej Borsík, ktorý všetkých privítal na sobotňajšej omši pod šírym nebom. Celebroval ju nový farár farnosti Poprad - Juh Jozef Benko (na foto vpravo). Pripomenul príbeh svätého Egídia, ktorý patrí medzi štrnástich pomocníkov v núdzi. Pred 50 rokmi vznikla v Ríme Komunita sv. Egídia ako určitý protipól vtedajšieho hnutia hippies, ktoré hlásalo v mnohých smeroch neprijateľné hodnoty. Členovia komunity dodnes pomáhajú starým, chorým a biednym po celom svete, od roku 2008 pôsobia aj na Slovensku. V súčasnosti má komunita približne 60 tisíc členov vo vyše 70 krajinách.
Na slávnosti sa zúčastnil aj primátor Popradu Jozef Švagerko, ktorý povedal: „Naši predkovia sa pred mnohými rokmi rozhodli zvoliť si za patróna sv. Egídia a je krásne uctievať si hodnoty, ktoré hlásal. V našom erbe máme šípy ako symbol tohto svätca.“ Ku sviatočnej atmosfére prispel i spevácky zbor Laudamus zo Svitu.
September bude ešte bohatý na viacero kultúrnych a spoločenských udalostí - v piatok to bude záver leta, nasledujúci víkend Matejovské Scholtzove dni a ďalší víkend slávnostné inštalovanie Immaculaty v Matejovciach a program na Kvetnici.