Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

V Spišskej Sobote začali školský rok oslavou

Školské brány sa v pondelok otvorili dokorán. V meste Poprad zasadlo do lavíc základných škôl viac ako 4 400 žiakov, presnejšie počty budú známe neskôr.
Veľká slávnosť sa konala v Spišskej Sobote, kde si po niekoľkých rokoch prevzali pohár pre najšportovejšiu školu mesta.
„Som rád, že som tejto škole, ako jej absolvent, mohol odovzdať pohár za najšportovejšiu školu mesta. Verím, že dokážeme spoločne skĺbiť šport a vzdelanie a títo žiaci budú nielen dobrými športovcami, ale aj úspešnými žiakmi. Všetkým prváčikom, ale aj žiakom nášho mesta želám, aby dosahovali čo najlepšie výsledky a do nového školského roka vykročili tou správnou nohou,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. „Chcela by som v novom školskom roku zvlášť privítať prvákov, ktorí po prvýkrát vstúpili do veľkej školy plní očakávaní. Želám im, aby bola pre nich škola hravá a veselá a aby sa nebáli do nej chodiť. Prajem úspešný rok deviatakom, aby si vyberali strednú školu so srdcom, ale aj s rozumom. Verím, že všetci žiaci sú dobre oddýchnutí a že sa im bude v novom školskom roku dariť. V tomto roku pribudlo k testovaniu vedomostí aj nové testovanie pohybových zručností prvákov v jesennom období. Títo prváci budú po druhýkrát testovaní aj v treťom ročníku a následne už bude testovanie prebiehať súčasne v oboch ročníkoch,“ povedala vedúca odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade Edita Pilárová. „Na deti sme sa už tešili. Uvidíme, aké budú konečné počty, nakoľko sa to každý rok v úvode ešte mení. Zvláštnosťou oproti iným školám je u nás to, že na začiatku každého školského roka deti vítajú aj dvaja maskoti a to Kamko a Plavko, ktorí symbolizujú to, že sme škola zameraná na šport - konkrétne na hokej a plávanie. Preto nás nesmierne teší, že sme tento školský rok odštartovali preberaním pohára za najšportovejšiu školu mesta,“ dodala riaditeľka ZŠ s MŠ Vagonárska v Spišskej Sobote Adriana Oravcová.