V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Bežeckým kráľom Dubašák, kráľovnou Puklová

Na Námestí Svätého Egídia v Poprade sa už štvrtýkrát stretlo viac ako 800 športových nadšencov, tentokrát až zo 7 krajín sveta. V sobotu 1. septembra vyvrcholila bežecká séria Tatry v pohybe Prestige Tour 2018 a Bežeckým kráľom a kráľovnou sa stali Jozef Dubašák a Patrícia Puklová.
Presne o 11. hodine vyštartovali spoločne bežci z centra Popradu na trasu Podtatranského polmaratónu a na Primátorskú desiatku. Polmaratónska trať prechádzala cyklochodníkom do Svitu a cestou späť viedla ulicami Spišskej Teplice. 21 kilometrovú trať najrýchlejšie odbehol Jozef Dubašák časom 01:14:52s, zo žien bola najrýchlejšia Patrícia Puklová časom 01:27:40s.
Primátorská desiatka sa bežala z Popradu do Spišskej Teplice a späť a najrýchlejším mužom bol Štefan Bachratý časom 35:46s. Medzi ženami zvíťazila holandská pretekárka Manon Mensink časom 42:50s.
Rebríček Tatry v pohybe Prestige Tour 2018 bol vytvorený zo 4 najlepších výsledkov z piatich podujatí, ktoré prebiehali od mája vo Vysokých Tatrách. Bežeckým kráľom Tatier sa stal domáci pretekár Jozef Dubašák, ktorému sa podarilo okrem Popradu zvíťaziť aj na 10 km trati na Malom Štrbskom Maratóne a 8 kilometrovej trati City Trail Vysoké Tatry. Bežeckou kráľovnou Tatier sa stala druhýkrát Patrícia Puklová, ktorá okrem popradských pretekov vyhrala aj na 16 km trati City Trail a na Tatry Running Tour - Night Run.
5 minút po hlavnom štarte v Poprade súťažili pretekári na mini-polmaratónskej trati v dĺžke 2,1 kilometra, na ktorej si vybehali víťazstvo Adam Krajč a minuloročná víťazka Ľuboslava Papcunová.
Zároveň so štartom v Poprade sa zo Svitu vydali na 9,5 km trať do Popradu priaznivci Nordic walkingu. Najrýchlejší boli Viktor Lapšanský s časom 52:43s a Urszula Lapšanská s časom 01:04:05s.
Sprievodným podujatím bola aj súťaž Beh budúcich prvákov na 300 metrovej trati po námestí, ktorá prebehla tesne pred hlavným štartom. Všetci pretekári získali v cieli účastnícku medailu a na internetovej stránke si môžu pozrieť cieľové videá a stiahnuť účastnícky list.
Súčasťou podujatia bol aj tretí ročník rodinnej súťaže Mama, tato športujte s nami. Pretekárov aj tentokrát burcovala k skvelým výkonom populárna bubnová show Batida a po vyhlásení výsledkov pokračoval program vystúpením hudobnej skupiny 4ka Band.