Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Zasahovali horskí záchranári

• MINULÝ týždeň v pondelok boli horskí záchranári požiadaní o pomoc pre 50-ročnú českú turistku, ktorá si zlomila nohu v oblasti členka. Horskí záchranári sa k zranenej dostali pomocou kabínkovej lanovky na Skalnaté pleso a následne zišli k zranenej. Po ošetrení a zafixovaní zranení bola turistka v Starom Smokovci odovzdaná privolanej posádke RZP.
• HORSKÍ záchranári boli v piatok 17. augusta požiadaní o pomoc pre dvoch slovenských horolezcov vo veku 41 a 19 rokov, ktorí sa nevrátili z lezeckej túry na Dračí štít. V noci záchranári prehľadali Zlomiskovú dolinu až k Dračiemu štítu. Dvojicu horolezcov našli pod južnou stenou Dračieho štítu, žiaľ už bez známok života následkom pádu z výšky. Telá horolezcov boli letecky transportované na heliport v Starom Smokovci a odovzdané príslušníkom PZ SR.
• V SOBOTU 18. augusta nahlásila náhodná turistka prostredníctvom tiesňovej linky výpadok horolezca pravdepodobne v masíve Javorového štítu, ktorý spozorovala z turistického chodníka. Záchranári požiadali o súčinnosť posádku Letky MV. Horolezec si pri páde vážne poranil dolnú končatinu v oblasti predkolenia a hornú končatinu. Záchranári následne požiadali o súčinnosť aj posádku VZZS z Popradu. 53-ročný pacient bol letecky transportovaný do popradskej nemocnice.
• V TEN istý deň záchranárov HZS požiadali o pomoc z Bilíkovej chaty, kde sa nachádzal 47-ročný slovenský turista, ktorého postihla náhla nevoľnosť. Horskí záchranári muža na mieste vyšetrili a transportovali ho k posádke RZP, s ktorou pokračoval do nemocnice v Poprade.
• OPÄŤ v sobotu 18. augusta HZS pomáhala na Chate pri Zelenom plese. Nachádzal sa tam 40-ročný český turista s úrazom členka. Horskí záchranári mužovi po príchode na miesto poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a následne ho terénnym automobilom transportovali do Starého Smokovca, kde si ho prevzala posádka RZP.
• TAKISTO v sobotu 18. augusta požiadali turisti záchranárov o pomoc pre 50–ročnú slovenskú turistku, ktorá skolabovala pri zostupe zo Zbojníckej chaty. Záchranári jej po príchode na miesto poskytli neodkladnú zdravotnú pomoc a následne ju transportovali do Starého Smokovca, kde ju odovzdali do PP-66 opatery manžela.