Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 20. 9. 2018 | meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Zasahovali horskí záchranári

• MINULÝ týždeň v pondelok boli horskí záchranári požiadaní o pomoc pre 50-ročnú českú turistku, ktorá si zlomila nohu v oblasti členka. Horskí záchranári sa k zranenej dostali pomocou kabínkovej lanovky na Skalnaté pleso a následne zišli k zranenej. Po ošetrení a zafixovaní zranení bola turistka v Starom Smokovci odovzdaná privolanej posádke RZP.
• HORSKÍ záchranári boli v piatok 17. augusta požiadaní o pomoc pre dvoch slovenských horolezcov vo veku 41 a 19 rokov, ktorí sa nevrátili z lezeckej túry na Dračí štít. V noci záchranári prehľadali Zlomiskovú dolinu až k Dračiemu štítu. Dvojicu horolezcov našli pod južnou stenou Dračieho štítu, žiaľ už bez známok života následkom pádu z výšky. Telá horolezcov boli letecky transportované na heliport v Starom Smokovci a odovzdané príslušníkom PZ SR.
• V SOBOTU 18. augusta nahlásila náhodná turistka prostredníctvom tiesňovej linky výpadok horolezca pravdepodobne v masíve Javorového štítu, ktorý spozorovala z turistického chodníka. Záchranári požiadali o súčinnosť posádku Letky MV. Horolezec si pri páde vážne poranil dolnú končatinu v oblasti predkolenia a hornú končatinu. Záchranári následne požiadali o súčinnosť aj posádku VZZS z Popradu. 53-ročný pacient bol letecky transportovaný do popradskej nemocnice.
• V TEN istý deň záchranárov HZS požiadali o pomoc z Bilíkovej chaty, kde sa nachádzal 47-ročný slovenský turista, ktorého postihla náhla nevoľnosť. Horskí záchranári muža na mieste vyšetrili a transportovali ho k posádke RZP, s ktorou pokračoval do nemocnice v Poprade.
• OPÄŤ v sobotu 18. augusta HZS pomáhala na Chate pri Zelenom plese. Nachádzal sa tam 40-ročný český turista s úrazom členka. Horskí záchranári mužovi po príchode na miesto poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a následne ho terénnym automobilom transportovali do Starého Smokovca, kde si ho prevzala posádka RZP.
• TAKISTO v sobotu 18. augusta požiadali turisti záchranárov o pomoc pre 50–ročnú slovenskú turistku, ktorá skolabovala pri zostupe zo Zbojníckej chaty. Záchranári jej po príchode na miesto poskytli neodkladnú zdravotnú pomoc a následne ju transportovali do Starého Smokovca, kde ju odovzdali do PP-66 opatery manžela.