V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Spišskosobotský hasičský deň

Sobota 18. augusta patrila v Spišskej Sobote opäť dobrovoľným hasičom. Počas Spišskosobotského hasičského dňa miestny Dobrovoľný hasičský zbor pripravil súťažné zápolenia pre dobrovoľných hasičov - žiakov, dospelých i dorast.
V odpoludňajších hodinách na miestnom historickom námestí sa najprv predstavili 8 - členné družstvá mladých hasičov vo veku 7 - 16 rokov v disciplíne požiarny útok s vodou. Medzi chlapcami bola opäť najlepšia Hranovnica a obhájila minuloročné prvenstvo. Druhý skončil Spišský Štiavnik a tretia Spišská Sobota. Medzi dievčatami bol prvý Spišský Štiavnik pred Spišským Bystrým. Už tradične na hasičských súťažiach bývajú vyhodnotení najmladší účastníci súťaže, ktorými tentoraz boli Matúš Šabľa zo Spišskej Soboty a Miroslava Palgutová zo Spišského Bystrého.
Nasledovala súťaž trojčlenných tímov o najrýchlejšiu saciu stranu pod názvom Spišskosobotská naberačka (na foto). Do trinásteho ročníka sa zapojilo 11 tímov. U mužov zvíťazili Nižné Ružbachy pred Huncovcami a Ekospolom Bušovce. U žien si prvé tri miesta podelila Spišská Sobota - prvé boli dorastenky I pred ženami a dorastenkami II.
Po zotmení nasledovala nočná súťaž sedemčlenných hasičských družstiev O putovný pohár primátora mesta Poprad. V 15. ročníku sa stretlo 18 mužských a päť ženských družstiev.
Medzi mužmi najlepší čas dosiahol Ekospol Bušovce. Aj druhú priečku obsadil zástupca okresu Kežmarok - Žakovce A. Tretie skončilo družstvo Okresného riaditeľstva hasičského a záchranného zboru Poprad. V kategórii žien bola najúspešnejšia Ľubica, druhá skončila Spišská Sobota a tretie miesto patrilo Huncovciam.