Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Spišskosobotský hasičský deň

Sobota 18. augusta patrila v Spišskej Sobote opäť dobrovoľným hasičom. Počas Spišskosobotského hasičského dňa miestny Dobrovoľný hasičský zbor pripravil súťažné zápolenia pre dobrovoľných hasičov - žiakov, dospelých i dorast.
V odpoludňajších hodinách na miestnom historickom námestí sa najprv predstavili 8 - členné družstvá mladých hasičov vo veku 7 - 16 rokov v disciplíne požiarny útok s vodou. Medzi chlapcami bola opäť najlepšia Hranovnica a obhájila minuloročné prvenstvo. Druhý skončil Spišský Štiavnik a tretia Spišská Sobota. Medzi dievčatami bol prvý Spišský Štiavnik pred Spišským Bystrým. Už tradične na hasičských súťažiach bývajú vyhodnotení najmladší účastníci súťaže, ktorými tentoraz boli Matúš Šabľa zo Spišskej Soboty a Miroslava Palgutová zo Spišského Bystrého.
Nasledovala súťaž trojčlenných tímov o najrýchlejšiu saciu stranu pod názvom Spišskosobotská naberačka (na foto). Do trinásteho ročníka sa zapojilo 11 tímov. U mužov zvíťazili Nižné Ružbachy pred Huncovcami a Ekospolom Bušovce. U žien si prvé tri miesta podelila Spišská Sobota - prvé boli dorastenky I pred ženami a dorastenkami II.
Po zotmení nasledovala nočná súťaž sedemčlenných hasičských družstiev O putovný pohár primátora mesta Poprad. V 15. ročníku sa stretlo 18 mužských a päť ženských družstiev.
Medzi mužmi najlepší čas dosiahol Ekospol Bušovce. Aj druhú priečku obsadil zástupca okresu Kežmarok - Žakovce A. Tretie skončilo družstvo Okresného riaditeľstva hasičského a záchranného zboru Poprad. V kategórii žien bola najúspešnejšia Ľubica, druhá skončila Spišská Sobota a tretie miesto patrilo Huncovciam.