Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 20. 9. 2018 | meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

• STARŠÍ dorastenci FK Poprad U19 po neúspešnej premiére v najvyššej súťaži tejto kategórie v Žiline odohrajú svoj historicky prvý domáci zápas medzi elitou v stredu 22. augusta o 17. hodine proti Michalovciam na štadióne Národného tréningového centra v Poprade.
• V TERMÍNE od 27. do 30. augusta sa v priestoroch ZŠ Komenského v Poprade uskutoční Letný športový tábor pre dievčatá od 1. do 5. ročníka ZŠ, ktorý pre ne organizuje Basketbalová akadémia mládeže Poprad. V čase od 8. do 12. hodiny čakajú na prihlásené deti zábavné hry s loptou, športové pohybové hry, základné basketbalové zručnosti, kreslenie, premietanie a spoločenské hry.
• V SOBOTU 25. augusta sa od 9. hodiny na hokejbalovom ihrisku na sídlisku Juh v Poprade uskutoční Charitatívny hokejbalový turnaj. Celý výťažok zo štartovného pôjde na charitatívny účel.
• FUTBALISTI ŠK Zemedar Poprad - Stráže v rámci tretieho kola 6. OMV ligy uhrali bezgólovú remízu v nedeľu 19. augusta na ihrisku v Liptovskej Tepličke. Najbližší zápas odohrajú v nedeľu 26. augusta o 16.30 hod. v Huncovciach a zápas 5. kola budú hrať v nedeľu 2. septembra o 16. hodine na domácej pôde proti Spišskej Teplici.
• V SOBOTU 18. augusta sa v Novej Lesnej uskutočnil 6. ročník súťaže mladých hasičov o Putovný pohár starostu obce. V kategórii 7 až 16 ročných sa v požiarnom útoku s vodou najviac darilo Hranovnici medzi chlapcami a medzi dievčatami Spišskému Štiavniku.
• V NEDEĽU 19. augusta sa v Batizovciach konal už 37. ročník Spomienkovej hasičskej súťaže. Medzi mužmi do 35 rokov bolo prvé Spišské Bystré, u žien do 35 rokov dosiahla najlepší čas Šuňava, medzi ženami nad 35 rokov kraľovalo Spišské Bystré a medzi mužmi nad 35 rokov zvíťazil Spišský Štiavnik. Medzi dorastencami sa najviac darilo Gánovciam a u dievčat triumfovala Spišská Sobota.