Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

• STARŠÍ dorastenci FK Poprad U19 po neúspešnej premiére v najvyššej súťaži tejto kategórie v Žiline odohrajú svoj historicky prvý domáci zápas medzi elitou v stredu 22. augusta o 17. hodine proti Michalovciam na štadióne Národného tréningového centra v Poprade.
• V TERMÍNE od 27. do 30. augusta sa v priestoroch ZŠ Komenského v Poprade uskutoční Letný športový tábor pre dievčatá od 1. do 5. ročníka ZŠ, ktorý pre ne organizuje Basketbalová akadémia mládeže Poprad. V čase od 8. do 12. hodiny čakajú na prihlásené deti zábavné hry s loptou, športové pohybové hry, základné basketbalové zručnosti, kreslenie, premietanie a spoločenské hry.
• V SOBOTU 25. augusta sa od 9. hodiny na hokejbalovom ihrisku na sídlisku Juh v Poprade uskutoční Charitatívny hokejbalový turnaj. Celý výťažok zo štartovného pôjde na charitatívny účel.
• FUTBALISTI ŠK Zemedar Poprad - Stráže v rámci tretieho kola 6. OMV ligy uhrali bezgólovú remízu v nedeľu 19. augusta na ihrisku v Liptovskej Tepličke. Najbližší zápas odohrajú v nedeľu 26. augusta o 16.30 hod. v Huncovciach a zápas 5. kola budú hrať v nedeľu 2. septembra o 16. hodine na domácej pôde proti Spišskej Teplici.
• V SOBOTU 18. augusta sa v Novej Lesnej uskutočnil 6. ročník súťaže mladých hasičov o Putovný pohár starostu obce. V kategórii 7 až 16 ročných sa v požiarnom útoku s vodou najviac darilo Hranovnici medzi chlapcami a medzi dievčatami Spišskému Štiavniku.
• V NEDEĽU 19. augusta sa v Batizovciach konal už 37. ročník Spomienkovej hasičskej súťaže. Medzi mužmi do 35 rokov bolo prvé Spišské Bystré, u žien do 35 rokov dosiahla najlepší čas Šuňava, medzi ženami nad 35 rokov kraľovalo Spišské Bystré a medzi mužmi nad 35 rokov zvíťazil Spišský Štiavnik. Medzi dorastencami sa najviac darilo Gánovciam a u dievčat triumfovala Spišská Sobota.