Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 20. 9. 2018 | meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Extraligu v Poprade povedie Tatiana Gallová

Popradské basketbalistky sa po rôznych problémoch napokon už pripravujú na nový ročník basketbalovej extraligy žien. Pred dvoma týždňami odštartovali kondičnú prípravu pod dohľadom triatlonistu Pavla Šimka a minulý týždeň v piatok už v Aréne Poprad videla úvodný tréning tímu nová trénerka Tatiana Gallová, ktorá bude pôsobiť aj pri juniorskom tíme.
„Sme radi, že sa nám po všetkých peripetiách podarilo extraligu v Poprade zachovať. Začiatky budú ťažké, nakoľko sme tím začali skladať neskôr. Z minulého roka nám ostali len štyri hráčky, ale počítame s juniorkami, ktoré hrávali vlani za ženy. Na hosťovanie sme oslovili dve juniorky zo Spišskej Novej Vsi, ktoré majú reprezentačné skúsenosti. Intenzívne pracujeme aj na ďalších hráčkach z radov odchovankýň. V septembri by sme chceli pracovať už v plnom počte a poctivo sa pripravovať aj v rámci prípravných zápasov,“ rozhovoril sa manažér družstva žien BAM Poprad a športový riaditeľ BK Poprad Michal Weinciller a dodal: „Chceme mladé hráčky neustále vzdelávať v oblasti basketbalovej moderny. To sú úlohy aj pre novú trénerku, ktorá bude pracovať súčasne v juniorskom tíme. Neženieme sa v najbližšej dobe za medailami, ale chceme tvrdo pracovať na posune vpred.“
Tatiana Gallová (na foto vpravo) je hráčskou odchovankyňou bratislavského Slovana, ako hráčka pôsobila aj v Piešťanoch a neskôr v Rakúsku a Dánsku. Trénerskú kariéru odštartovala v Bratislave pri mládežníckych tímoch a postupne zbierala úspechy v Dánsku, Rakúsku, či Francúzsku. Bola aj súčasťou reprezentačných výberov Slovenska U14, Rakúska U18 a reprezentácií 3x3 basketbalu Rakúska a Rumunska. Je držiteľkou trénerskej licencie FIBA, FIBA FECC a ICAB z Univerzity v Delaware. „Zaujala ma ponuka tohto klubu. V Poprade chcú pracovať do budúcnosti s mladými hráčkami a to je momentálne to, čo ma najviac láka. Navzájom sa vhodne dopĺňame aj s kondičným trénerom a uvidíme, kde sa posunieme približne o tri mesiace,“ skonštatovala na prvom tréningu T. Gallová.