Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Extraligu v Poprade povedie Tatiana Gallová

Popradské basketbalistky sa po rôznych problémoch napokon už pripravujú na nový ročník basketbalovej extraligy žien. Pred dvoma týždňami odštartovali kondičnú prípravu pod dohľadom triatlonistu Pavla Šimka a minulý týždeň v piatok už v Aréne Poprad videla úvodný tréning tímu nová trénerka Tatiana Gallová, ktorá bude pôsobiť aj pri juniorskom tíme.
„Sme radi, že sa nám po všetkých peripetiách podarilo extraligu v Poprade zachovať. Začiatky budú ťažké, nakoľko sme tím začali skladať neskôr. Z minulého roka nám ostali len štyri hráčky, ale počítame s juniorkami, ktoré hrávali vlani za ženy. Na hosťovanie sme oslovili dve juniorky zo Spišskej Novej Vsi, ktoré majú reprezentačné skúsenosti. Intenzívne pracujeme aj na ďalších hráčkach z radov odchovankýň. V septembri by sme chceli pracovať už v plnom počte a poctivo sa pripravovať aj v rámci prípravných zápasov,“ rozhovoril sa manažér družstva žien BAM Poprad a športový riaditeľ BK Poprad Michal Weinciller a dodal: „Chceme mladé hráčky neustále vzdelávať v oblasti basketbalovej moderny. To sú úlohy aj pre novú trénerku, ktorá bude pracovať súčasne v juniorskom tíme. Neženieme sa v najbližšej dobe za medailami, ale chceme tvrdo pracovať na posune vpred.“
Tatiana Gallová (na foto vpravo) je hráčskou odchovankyňou bratislavského Slovana, ako hráčka pôsobila aj v Piešťanoch a neskôr v Rakúsku a Dánsku. Trénerskú kariéru odštartovala v Bratislave pri mládežníckych tímoch a postupne zbierala úspechy v Dánsku, Rakúsku, či Francúzsku. Bola aj súčasťou reprezentačných výberov Slovenska U14, Rakúska U18 a reprezentácií 3x3 basketbalu Rakúska a Rumunska. Je držiteľkou trénerskej licencie FIBA, FIBA FECC a ICAB z Univerzity v Delaware. „Zaujala ma ponuka tohto klubu. V Poprade chcú pracovať do budúcnosti s mladými hráčkami a to je momentálne to, čo ma najviac láka. Navzájom sa vhodne dopĺňame aj s kondičným trénerom a uvidíme, kde sa posunieme približne o tri mesiace,“ skonštatovala na prvom tréningu T. Gallová.