Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Tešili sa z priateľskej atmosféry, stihli vidieť aj oltár

Bardejovskí seniori - členovia tamojšieho denného centra prišli minulú stredu na návštevu svojich priateľov z DC v Spišskej Sobote. Tí od jesene minulého roku sídlia v nových priestoroch - z miestností pri divadelnej sále na Sobotskom námestí sa presunuli iba o kúsok ďalej do objektu na krížení námestia so Slavkovskou ulicou, kde sa nachádza aj Klub Sobotčanov.
Bardejovčania sa vybrali na výlet do Kežmarku, kde si pozreli mnohé pamätihodnosti a rozhodli sa zájsť aj do Spišskej Soboty. Sobotskí seniori ich očakávali s pohostením i ponukou pozrieť si tiež Kostol sv. Juraja. Viac ako 40-člennú skupinu hostí privítala predsedníčka DC Sp. Sobota Kamila Kukurová. Prišli v sprievode muziky a v priateľskej atmosfére strávili spoločne príjemné popoludnie. Našli si čas aj na prehliadku Kostola sv. Juraja, ktorý je jedinečným historickým skvostom. Mali šťastie, lebo hneď na druhý deň sa už rozobral hlavný oltár, ktorý je dielom Majstra Pavla z Levoče. Potrebuje zreštaurovanie, aby ho návštevníci mohli naďalej obdivovať v plnej kráse.
Predsedníčka DC z Bardejova Anna Cidlíková ocenila možnosť po prvýkrát navštíviť sobotské denné centrum pre seniorov. Pred približne pätnástimi rokmi boli Bardejovčania na podujatí Tretí vek sa zabáva v Matejovciach, potom Popradčania v Bardejove a pred pár rokmi aj na výlete v tomto krásnom kúpeľnom meste. Na jar tohto roku sa popradskí seniori rozhodli počas kúpeľného pobytu v Bardejove opäť utužiť vzťahy a zašli na návštevu svojich bardejovských priateľov. Tí im minulý týždeň návštevu s radosťou oplatili. A. Cidlíková podotkla: „My máme dvesto členov, ale v Seniorcentre sa schádza aj Jednota dôchodcov, Červený kríž, odbojári, ZŤP a ďalší. Okrem Popradu - Spišskej Soboty udržujeme družbu i s denným centrom z Prešova.“ Aktivity oboch denných centier sú podobné. V Sp. Sobote neustali ani v lete, kedy sa dôchodcovia viac venujú vnúčatám či záhradám. Stihli však ísť na výlet do Banskej Štiavnice a Kremnice. K. Kukurová dodala: „Výlet sme zavŕšili na Krahuliach pri kameni označujúcom stred Európy. V júli sme sa vybrali okúpať do Gánoviec a teraz v auguste sme boli na Popradskom Plese. Doslova sme sa niektorí „vyškriabali“ po kameňoch aj na Symbolický cintorín. Ale zvládli sme to v zdraví.“ Najbližším podujatím bude spoločný guláš, ktorý chcú variť 12. septembra vo dvore DC v Sp. Sobote. Predsedníčku však trápi, že v zadnej časti - záhrade, nemajú vybudovaný žiadny altánok či prístrešok so stolmi a lavicami. Preto DC požiadalo mesto, aby im aspoň zapožičalo stoly, lavice a markízy na vonkajšie posedenie pri guláši. Ale najviac by ocenili, keby sa samospráva postarala o vybudovanie pevného altánku.