Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 20. 9. 2018 | meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• MESTO Poprad začalo v polovici augusta proces prerokovania návrhu zmeny a doplnku (ZaD) 2018 ÚPN mesta Poprad. Kompletná dokumentácia ZaD je zverejnená na elektronickej úradnej tabuli a je vystavená k nahliadnutiu aj vo vestibule mestského úradu. Pripomienky k ZaD 2018 môže verejnosť zasielať mestu do 17. septembra 2018.
• V SOBOTU 1. septembra si pripomenieme Deň Ústavy SR, ktorý je štátnym sviatkom SR. V Poprade má zároveň v tento deň sviatok patrón sv. Egídius.
• VÝSTUP na Zámčisko organizuje v sobotu 25. augusta Klub Popradčanov. Zraz účastníkov je o 10. hod. pri jazierku na Kvetnici.
• V SCHERFELOVOM dome v Poprade - Veľkej bude od začiatku septembra do konca októbra otvorená autorská výtvarná výstava umeleckých diel kreatívnej trojice Marcel Kupko, Rado Mojžiš a Matúš Kručay. Otvorená je v pondelok, utorok a štvrtok od 8. do 12. a od 13. do 15. hod., v stredu od 8. do 12. a od 13. do 16.30 hod. a v piatok od 8. do 13. hod.
• OD 1. septembra 2018 sa názov Strednej odbornej školy na Okružnej ulici v Poprade mení na Strednú odbornú školu remesiel a služieb Poprad.
• LETNÁ čitáreň bude dnes 22. augusta od 15. do 17. hod. otvorená v Podtatranskom múzeu v hlavnej budove v centre Popradu. O 20. hod. sa uskutoční v rámci cyklu Osmičkové roky prednáška pri príležitosti 50. výročia augustových udalostí v Poprade. Prednášať bude riaditeľka múzea Magdaléna Bekessová.
• TATRANSKÁ historická električka Kométa bude premávať na trase Poprad - Starý Smokovec - Tatranská Lomnica a späť v nedeľu 26. augusta a takisto v nedeľu 2. septembra s odchodom z Popradu o 10.38 hod. Lístky predáva sprievodca na nástupišti pred električkou.
• V POLOVICI augusta už Štátne lesy TANAP-u ukončili opravu chodníka v Kôprovej doline. Turistom už slúži aj nové premostenie v okolí Kmeťovho vodopádu.
• NA mariánskom pútnickom mieste v Litmanovej sa v sobotu 25. augusta 2018 uskutoční stretnutie matiek Spišskej diecézy. Stretnutie sa uskutoční od 10. hod.