Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Pietne spomienky k 74. výročiu Povstania

Pri príležitosti 74. výročia Slovenského národného povstania organizuje ObV Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Poprade v spolupráci s mestami a obcami pietne spomienky. V Poprade sa pietny akt kladenia vencov uskutoční v utorok 28. augusta o 13. hod. pri pamätníku v Parku hrdinov pri železničnej stanici. Zraz účastníkov bude o 12.45 hod. pred mestským úradom.
V rovnaký deň 28. augusta budú pietne spomienky o 13.30 hod. pri pamätníku v parku a o 14.15 hod. stretnutie pri Kolibe vo Svite. Takisto sa 28. augusta o 10. hod. uskutočnia oblastné oslavy SNP na Podbanskom za účasti 11 tatranských a podtatranských miest a obcí a Oblastných výborov SZPB Liptovský Mikuláš a Poprad. Odchod účastníkov z Popradu bude o 8. hod. spred Billy.
Pietne spomienky sa uskutočnia aj 24. augusta o 9. hod. v Liptovskej Tepličke, 25. augusta o 6.30 hod. bude výstup na Kráľovu hoľu na počesť 74. výročia SNP, v rovnaký deň o 16. hod. sa bude konať pietna spomienka pred Obecným úradom vo Vernári, o 17. hod. stretnutie v areáli amfiteátra a o 19. hod. zapálenie vatry. Následne 26. augusta o 8.30 hod. sa vo Vernári začne výstup na Koľvač, kde bude o 10. hod. pietna spomienka.
V nedeľu 26. augusta sú pripravené aj oslavy SNP v Kežmarku - o 13.30 hod. pred hradom bude ukážka z činnosti Ozbrojených síl SR za účasti Regrutačnej skupiny Prašov, o 14. hod. na hradnom nádvorí zahrá Dychová hudba Boboťanka, o 14.30 hod. sa uskutoční pietny akt kladenia vencov a pred hradom ukážka bojov, o 16.15 hod. zapália vatru a vystúpi Ľudová hudba Daniela Damera.