Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Školy sa už pripravujú na nával žiakov

Školský rok 2018/2019 klope na dvere. Žiaci sa vrátia po letných prázdninách do tried 3. septembra. V Poprade ich bude takmer o stovku viac ako v minulom školskom roku.
Kým v školskom roku 2017/2018 navštevovalo základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad 4 367 žiakov, v tomto školskom roku sa očakáva počet žiakov 4 459. Deviaty ročník ukončilo 425 žiakov a do prvých ročníkov by malo nastúpiť 517 žiakov. Ide o medziročný nárast o 92 žiakov, ale tento stav sa môže meniť prestupom detí na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.
V nastávajúcom školskom roku si prváci vyskúšajú novinku. Ide o celoslovenský projekt ministerstva školstva, v rámci ktorého budú u žiakov testované pohybové predpoklady na identifikáciu športového talentu. Na vybraných školách sa pilotný projekt uskutočnil už v predchádzajúcom školskom roku. V Poprade je tradíciou otvorenia školského roka aj vyhodnotenie dlhodobej súťaže o najšportovejšiu školu. V prvý deň nového školského roka si tentokrát prevezme pohár pre víťaza ZŠ s MŠ Vagonárska v Spišskej Sobote, ktorá zosadila po rokoch z trónu ZŠ s MŠ Dostojevského Poprad.
V novom školskom roku budú školáci najbližšie oddychovať počas jesenných prázdnin na prelome októbra a novembra (od 31. 10. do 4. 11. 2018). Vianočné prázdniny budú od 22. decembra 2018 do 7. januára 2019, polročné prázdniny si deti užijú od. 1. do 3. februára 2019, na jar si oddýchnu od 16. do 24. februára, počas Veľkej noci opäť od 18. do 23. apríla, no a školský rok ukončia v piatok 28. júna 2019.