Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

V ZŠ s MŠ Tajovského potrebujú riešiť problém so zatekaním

Počas leta sa viaceré základné školy v meste Poprad pustili do menších i väčších opráv aj z vlastných zdrojov. Jednou z nich je ZŠ s MŠ na Tajovského ulici, ktorá navyše žiada mesto o financie z kapitálových výdavkov, keďže počas prívalových dažďov do budovy školy i materskej školy pravidelne zateká.
Základná škola na Tajovského ulici v Poprade stihla ešte pred prázdninami zrekonštruovať sociálne zariadenia pri telocvičniach a vlani vynovila aj učebne chémie, fyziky a biológie. V lete nasledovali nevyhnutné opravy z našetrených peňazí. „Išlo o úpravu hlavného vchodu do budovy školy a v materskej škole na Ul. mládeže sme už dokončili rekonštrukciu sociálnych zariadení. V priestoroch ZŠ pripravujeme priestor aj pre nové šatne s novými skrinkami. V pláne máme do konca roka aj rekonštrukciu školskej kuchynky, kde by sme chceli vymeniť zariadenie, podlahu a elektrické rozvody,“ uviedla školská ekonómka Adriana Jančeková.
V ZŠ s MŠ na Tajovského ulici sa musia popasovať aj s havarijným stavom. Počas prívalových dažďov, ktorým sa nevyhli ani v uplynulom týždni, im zatekalo do chodieb i tried. Preto mesto požiadali o vyčlenenie prostriedkov z kapitálových výdavkov na výmenu vnútorných zvodov za vonkajšie. „Tu i na Dostojevského ulici je to obrovský problém a situácia sa opakuje už asi tretí rok. Požiadali sme preto mestské zastupiteľstvo o financie z kapitálových výdavkov a rozhodovať sa o tom bude už v závere augusta,“ vysvetľovala vedúca odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade Edita Pilárová.
Peniaze bude škola žiadať aj pre potreby rekonštrukcie vstupnej chodby do priestorov telocviční, nakoľko to z vlastných zdrojov už neutiahne. Potrebné je vymeniť okná a priestor zatepliť, pretože v zime podlaha zamŕza.