Noviny Poprad č. 32 zo dňa 16. 8. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 22. 8. 2017 | meniny má Tichomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 33. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 23. augusta 2017, si môžete prečítať:

* Primátor šoféroval pod vplyvom alkoholu

* Aký je program štvrtkového zasadania Mestského zastupiteľstva v Poprade?

* S akými novinkami sa začne školský rok v Poprade?

* Aký je program Dní svätého Egídia?

* Začala sa už pod Tatrami žatva?

* Aký je program osláv Slovenského národného povstania?

* Ako sa darí záhradkárom?

* Akí psíkovia hľadajú nový domov?

* Aký je program Podtatranského polmaratónu?

* Na svete je publikácia o histórii najstaršieho slovenského turnaja

* Futbalisti si delili body s Liptákmi a ďalšie.

Súčasťou novín je Kultúrny kalendár na september 2017.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Futbalový kemp plný zábavy

Leto treba využiť naplno. Deti vyhľadávajú každú možnosť na zábavu a hry. Tie, ktorým učaroval futbal, sa prihlásili do Letného futbalového kempu pod hlavičkou FK Poprad. Turnusy sú dva. Ten prvý už má viac ako štyridsať malých futbalistov za sebou.
Futbalový kemp v Poprade odštartoval minulý týždeň v pondelok a tréneri sa v piatok rozlúčili s prvou skupinou detí. „Tento kemp je podobný ako minulý rok. Deti popri futbalovým tréningom absolvovali výlet, prehliadku NTC Poprad, či kúpanie v aquaparku,“ uviedol koordinátor futbalového kempu Vladimír Rehák. Bohatý program bol prispôsobený každému. Tí šikovnejší už sú v hľadáčiku mládežníckych trénerov FK Poprad. „Podarilo sa nám objaviť dva veľké talenty, ale aj ďalších šikovných chlapcov. Som zvedavý, koho z nich uvidíme v popradskom futbalovom drese v budúcnosti,“ doplnil V. Rehák.
Deťom sa venovali všetci dostupní kvalifikovaní tréneri mládežníckych družstiev, ktorí tréningový proces obohatili o rôzne súťaže a atrakcie. „Som rád, že som tu mohol byť, lebo som sa veľa naučil. Mali sme výborných trénerov a za všetko im ďakujem,“ povedal Oliver Kras. „Hrávam futbal a chodím na tréningy. Pán tréner ma vybral do tímu, preto som sa chcel aj takto zlepšiť,“ pokračoval Gabriel Juchan. „Tréningy boli super a aj výlety boli perfektné,“ pridal sa Filip Jarkuliš. „Je mi trochu ľúto, že nebehám s partiou von, ale aj tu som si našiel nových kamarátov,“ priznal Jurko Prokopič. „Začala som hrať s bratom futbal a veľmi ma to baví. Aspoň som sa trochu rozhýbala,“ prezradila Simona Joštiaková, ktorá bola jediným dievčaťom v prvom turnuse. „Chalani niekedy robili zle, niekedy neposlúchali, ale inak boli celkom fajn,“ dodala.
Prvý turus vyvrcholil záverečným turnajom aj za účasti hráčov A-mužstva FK Poprad. Druhá skupina si užije futbalový týždeň od 7. augusta s podobným programom. Organizátori očakávajú približne 35 detí a stále je voľných niekoľko miest.