Noviny Poprad č. 39 zo dňa 11. 10. 2017, ročník XXVIII

Dnes je piatok, 20. 10. 2017 | meniny má Vendelín

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. októbra 2017, si môžete prečítať:

* Prinášame zoznam kandidátov na predsedu PSK a poslancov Zastupiteľstva PSK

* Kto získal Grand Prix na XXV. ročníku medzinárodného festivalu horských filmov v Poprade?

* Ktorá škola bude mať novú telocvičňu?

* Aká bola konferencia Vzdelávame pre budúcnosť?

* Aké najnovšie miniinvazívne operácie u detí zaviedla popradská nemocnica?

* Aké konferencie sa konajú 19. a 20. októbra v Poprade?

* Prečo treba zošliapavať prázdne obaly?

* Kto zvíťazil na Festival Cupe v boulderingu v Poprade?

* Postup kamzíkov v pohári, dve prehry v lige,

* Výsledky všetkých futbalových, hokejových a basketbalových kategórií od juniorov až po mladších žiakov a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na muzikál Na skle maľované!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

HK Poprad bude mať farmu v Spišskej Novej Vsi

Mestá Poprad a Spišská Nová Ves už v minulosti dokázali, že v oblasti športu vedia spolupracovať. Príkladom toho bola spoločná organizácia nedávnych Majstrovstiev sveta v hokeji hráčov do 18 rokov. Na základe týchto skúseností bola minulý týždeň v stredu zmluvou spečatená ďalšia etapa spolupráce, tentokrát medzi klubmi HK Poprad a HK Spišská Nová Ves.
Na spoločnej tlačovej konferencii zástupcov oboch miest a hokejových klubov došlo podpisom k dohode o vytvorení farmárskeho tímu HK Poprad v prvoligovej Spišskej Novej Vsi. „V rámci Spiša má prepojenie hokeja v Spišskej Novej Vsi a Poprade budúcnosť. Dohodli sme sa na vytvorení farmárskeho tímu, čo podporí rozvoj oboch klubov,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. „Chceme hrať dobrý prvoligový hokej a nerobiť to, na čo nemáme. Naša spolupráca s Popradom je veľmi dobrá a ešte zďaleka nekončí,“ dodal primátor Spišskej Novej Vsi Ján Volný. Dohoda spočíva vo výmene najmä mladých hráčov počas prestupového obdobia v rámci seniorského i juniorského tímu. Obe strany túto možnosť uvítali, veď podobnú predstavu mali už v minulej sezóne. „Stanovili sme si podmienky a chceme, aby to bolo výhodné pre obe strany. Medzi hráčmi sa zvýši konkurencia a verím, že každý hráč zo Spišskej Novej Vsi, ktorý sa ukáže v dobrom svetle, dostane šancu u nás,“ povedal riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurínyi. „Naša spolupráca trvá už niekoľko rokov v mládežníckych družstvách, takže sa teším, že dochádza aj k takejto dohode na scéne seniorského hokeja,“ doplnil generálny manažér HK Spišská Nová Ves Klaudius Zekucia.
Ťažiť zo vzájomnej výmeny môžu bez zbytočných „papierovačiek“ nielen kluby, ale hlavne mladí hráči, pre ktorých býva prechod do seniorského hokeja náročný. „Každý tréner uvíta, ak má k dispozícii použiteľných hráčov v ďalšom tíme pre potreby najvyššej súťaže,“ skonštatoval tréner HK Poprad Marcel Ozimák. „Hokejová základňa na Slovensku je úzka a týmto krokom môžeme urýchliť proces dozrievania hráčov,“ podotkol tréner HK Spišská Nová Ves Jozef Škrak. Hokej pod Tatrami zažíva obrodenie. Po minuloročnej drine v podobe stabilizácie popradského klubu dnes aj táto spolupráca dvoch, kedysi ligových, rivalov prináša svoje ovocie. „Keď si spomeniem na to, kde bol popradský hokej pred rokom, tak mám radosť, že sme sa stabilizovali. Som hrdý na to, že v Poprade môžeme hokej rozvíjať aj takouto spoluprácou,“ podčiarkol ambasádor HK Poprad Peter Bondra.
Túto príležitosť využil klub HK Poprad aj na predstavenie novej edície dresov, v ktorých odohrajú kamzíci zápasy počas celého prípravného obdobia, vrátane jubilejného 70. ročníka Tatranského pohára, či Vyšehradského pohára.