Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

FK Poprad

Futbalisti FK Poprad vstúpili cez víkend do premiérového ročníka celoštátnej II. ligy zápasom úvodného kola na pôde ŠKF Sereď. Prvý domáci duel odohrajú Popradčania už najbližšiu sobotu večer proti košickej Lokomotíve.
Pred letom káder FK Poprad opustili Lukáš Tóth, Szymek Gruca, Tomáš Peciar, Miroslav Poliaček, Rudolf Bilas i Jakub Šašinka. Namiesto nich sa k tímu pred novou sezónou pripojili Denis Jančo (AS Trenčín), Michal Horodník (Partizán Bardejov), Daniel Dubec (Spartak Trnava), Lukáš Urbanič (dorast FK Poprad), Vlad Apostoliuk (dorast FK Poprad), Tomáš Gajan (juniorka FK Poprad) a Štefan Holiš (Spartak Myjava), ale aj bývalý slovenský reprezentant a účastník MS 2010 v Juhoafrickej republike Kamil Kopúnek.
Keďže súťažný poriadok v druhej lige vyžaduje na mieste hlavného trénera druholigového tímu človeka s trénerskou licenciou EURO PRO, došlo v rámci realizačného tímu k zmene. Hlavným trénerom sa stal Jaroslav Belejčák, jeho asistentmi sú Stanislav Šesták a Mikuláš Dvorožňák. Trénerom brankárov zostáva Martin Lipčák. Do realizačného tímu pribudol kondičný tréner Tomáš Kolofík. Vedúcim mužstva zostáva aj naďalej Ján Mlynár, lekárom Jaroslav Južanin a masérom Dárius Kolodzej. V novovytvorenej funkcii kustóda A mužstva bude pôsobiť Adrián Janoška.
Výsledok: 1. kolo II. ligy v nedeľu 30. júla ŠKF Sereď - FK Poprad 0:2 (0:0), góly Popradu: 48. Duje Medak, 53. Michal Horodník.
Program: 2. kolo II. ligy v sobotu 5. augusta o 19. hod. FK Poprad - FC Lokomotíva Košice.