Noviny Poprad č. 32 zo dňa 16. 8. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 22. 8. 2017 | meniny má Tichomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 33. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 23. augusta 2017, si môžete prečítať:

* Primátor šoféroval pod vplyvom alkoholu

* Aký je program štvrtkového zasadania Mestského zastupiteľstva v Poprade?

* S akými novinkami sa začne školský rok v Poprade?

* Aký je program Dní svätého Egídia?

* Začala sa už pod Tatrami žatva?

* Aký je program osláv Slovenského národného povstania?

* Ako sa darí záhradkárom?

* Akí psíkovia hľadajú nový domov?

* Aký je program Podtatranského polmaratónu?

* Na svete je publikácia o histórii najstaršieho slovenského turnaja

* Futbalisti si delili body s Liptákmi a ďalšie.

Súčasťou novín je Kultúrny kalendár na september 2017.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Siláci predviedli unikátne výkony

Pred popradskou Arénou mohli minulú sobotu diváci vidieť poriadnych chlapov, ktorí prišli na 7. ročník súťaže Tatranský silák. Konala sa pod záštitou primátorov Svitu a Popradu (na foto dole popradský primátor Jozef Švagerko pri vítaní sa s borcami).
Približne desiatka silných mužov - strongmanov nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech, Ukrajiny a Poľska, predviedla unikátne výkony. Zdvíhali nad hlavu 130 a viackilogramovú kladu, čo je kráľovskou disciplínou, súťažili v ťahaní kamióna, držaní automobilov na čas, vykladaní betónovej gule na ramená a ďalších. Kým vlani súperili v dvojčlenných tímoch, tohto roku každý individuálne.
Peter Rekenei, zakladateľ ŠK Strongman Poprad, organizátor súťaže, uviedol: „Pozvali sme najlepších z najlepších pretekárov. Prišiel aj úradujúci majster Čiech neohrozený Jirko Vytiska, štvornásobný najsilnejší muž Slovenska Igor Petrík, ktorý vyhral vlaňajšieho Tatranského siláka a ďalší silní muži.“ Popradský klub je jediný svojho druhu v našom meste. Ako dodal P. Rekenei, snažia sa tento druh športu rozvíjať: „My dvíhame také váhy, ktoré neuvidíte v „činkárni“, lebo to nie sú činky.“ Pre divákov bola súťaž skutočne príťažlivá. Bolo čo obdivovať. Tohto roku sa najviac darilo domácemu Popradčanovi 186 cm a 125 kg vážiacemu Petrovi Rekeneiovi (na foto hore), ktorý získal titul Tatranského siláka, druhé miesto obsadil český pretekár Jirko Vytiska a tretie Poliak Marcin Wlizlo.