Noviny Poprad č. 39 zo dňa 11. 10. 2017, ročník XXVIII

Dnes je piatok, 20. 10. 2017 | meniny má Vendelín

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. októbra 2017, si môžete prečítať:

* Prinášame zoznam kandidátov na predsedu PSK a poslancov Zastupiteľstva PSK

* Kto získal Grand Prix na XXV. ročníku medzinárodného festivalu horských filmov v Poprade?

* Ktorá škola bude mať novú telocvičňu?

* Aká bola konferencia Vzdelávame pre budúcnosť?

* Aké najnovšie miniinvazívne operácie u detí zaviedla popradská nemocnica?

* Aké konferencie sa konajú 19. a 20. októbra v Poprade?

* Prečo treba zošliapavať prázdne obaly?

* Kto zvíťazil na Festival Cupe v boulderingu v Poprade?

* Postup kamzíkov v pohári, dve prehry v lige,

* Výsledky všetkých futbalových, hokejových a basketbalových kategórií od juniorov až po mladších žiakov a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na muzikál Na skle maľované!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• NA MESTSKÚ políciu 24. júla popoludní telefonovala 71 ročná pani z Hranovnice, ktorá si počas návštevy Popradu pravdepodobne zabudla svoju peňaženku v obchode. Keďže sa už nenachádzala v Poprade, požiadala o pomoc MsP. Mestskí policajti zistili, že peňaženka s finančnou hotovosťou vyše 80 € a dokladom totožnosti bola v uvedenom obchode. Od predavačky peňaženku prevzali a uložili v úradovni MsP Poprad, kde si ju na druhý deň osobne vyzdvihla majiteľka.
• HLIADKY MsP 27. júla o 19.58 hod. preverovali oznam, že v blízkosti hotela Európa malo dochádzať k slovnému a fyzickému napádaniu sa niekoľkých osôb. Na mieste zistili, že išlo o slovnú výmenu názorov medzi členmi rodiny. Po dôraznom upozornení osoby z miesta odišli. O 20.25 hod. službukonajúce hliadky boli na miesto vyslané znova, keďže k narúšaniu verejného poriadku dochádzalo opätovne. Podozrivé osoby predviedli kvôli zisteniu totožnosti. U 24 ročného muža z Popradu dychová skúška preukázala 1,13 mg/l alkoholu a u 25 ročnej ženy z Huncoviec 0,47 mg/l alkoholu. Obidvom podozrivým osobám boli uložené blokové pokuty.
• NA LINKU 159 bolo 27. júla o 22.05 hod. oznámené, že na ulici J. Curie oproti NC Slovenka chlapci skáču po zastávke MHD a môže dôjsť k jej poškodeniu. Hliadky MsP Poprad na mieste zistili dvoch 14 ročných maloletých chlapcov z Popradu a Hranovnice, ktorí sa priznali, že sa pokúšali vyliezť na striešku uvedenej zastávky, čo sa im však nepodarilo. K poškodeniu zastávky nedošlo.
• PRI PREVEROVANÍ oznamu ohľadom rušenia nočného pokoja na Ul. Novomeského 28. júla o 23.40 hod.hliadka MsP Poprad zistila osoby, požívajúce alkoholické nápoje na verejnom priestranstve. Vykonanou dychovou skúškou bola u troch mladistvých osôb z Popradu zistená prítomnosť alkoholu, u jednej to bolo až 0,70 mg/l, čo je 1,46 promile. Jeden podozrivý bol predvedený za účelom zistenia totožnosti. V uvedených prípadoch MsP Poprad postupuje v zmysle zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a riešenie veci postúpila do správneho konania.