Noviny Poprad č. 32 zo dňa 16. 8. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 22. 8. 2017 | meniny má Tichomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 33. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 23. augusta 2017, si môžete prečítať:

* Primátor šoféroval pod vplyvom alkoholu

* Aký je program štvrtkového zasadania Mestského zastupiteľstva v Poprade?

* S akými novinkami sa začne školský rok v Poprade?

* Aký je program Dní svätého Egídia?

* Začala sa už pod Tatrami žatva?

* Aký je program osláv Slovenského národného povstania?

* Ako sa darí záhradkárom?

* Akí psíkovia hľadajú nový domov?

* Aký je program Podtatranského polmaratónu?

* Na svete je publikácia o histórii najstaršieho slovenského turnaja

* Futbalisti si delili body s Liptákmi a ďalšie.

Súčasťou novín je Kultúrny kalendár na september 2017.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

V Poprade sa zastavia unikátne veterány

Už tento víkend sa nadšenci historických vozidiel vydajú na ďalšiu „spanilú“ jazdu - v poradí už 31. ročník podujatia Tatranský veterán, ktoré sa bude konať 4. a 5. augusta 2017.
Podujatie organizované združením Tatranský veterán car club Poprad si získava z roka na rok viac priaznivcov z radov verejnosti i samotných účastníkov jazdy. „Tento rok sa do zrazu zapojilo 42 posádok, pričom každé jedno auto je jedinečné a má vlastný príbeh. Veterány prezentujú vývoj motorizmu vrátane dizajnérskej práce. Pri pohľade na tieto historické vozidlá, človek často zistí, že sa pozerá na umelecké diela, ktoré častokrát predbehli dnešnú dobu,“ uvádza prezident klubu Marek Môcik.
Zraz historických vozidiel prevedie veteránov najkrajšími kútmi Spiša - zo Starej Ľubovne, cez Podolínec, Spišskú Belú, Kežmarok, Poprad až do Levoče. Minulý ročník podujatia sprevádzali po trase stovky divákov „Vozidlá si spravia v každom meste krátku zastávku pre verejnosť, napr. aj v skanzene pod Ľubovnianskym hradom, kde budú mať premiéru. Verím, že jazdu si okrem posádok vychutnajú aj návštevníci výstavy, ktorí sa majú na čo tešiť,“ dopĺňa M. Môcik. Tento rok budú najväčším lákadlom hneď tri unikátne exponáty, ktorých vlastníkom je Antonín Pavelka - kočiarový elektromobil DORA - replika z roku 1906 alebo inak „matka elektromobilov“. Ďalšou atrakciou bude jednokolesový motocykel, podľa predlohy Francúza Ericha Edisona Putona z roku 1894 - replika originálu. Treticu unikátov, ktoré pôjdu v čele historickej jazdy uzatvára prvý parný motocykel na svete - Sylvester Howard Roper, 1867-1869 - replika originálu.
Zastávky Tatranského veteránu budú takéto: 4. augusta od 11. do 12.30 hod. Podolínec, od 13. do 15. hod. Stará Ľubovňa, od 16. do 18. hod. Spišská Belá, 5. augusta od 9. do 11. hod. Kežmarok, od 12. do 14. hod. Levoča a od 15. do 17. hod. Poprad pred hotelom Satel.