Noviny Poprad č. 32 zo dňa 16. 8. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 22. 8. 2017 | meniny má Tichomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 33. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 23. augusta 2017, si môžete prečítať:

* Primátor šoféroval pod vplyvom alkoholu

* Aký je program štvrtkového zasadania Mestského zastupiteľstva v Poprade?

* S akými novinkami sa začne školský rok v Poprade?

* Aký je program Dní svätého Egídia?

* Začala sa už pod Tatrami žatva?

* Aký je program osláv Slovenského národného povstania?

* Ako sa darí záhradkárom?

* Akí psíkovia hľadajú nový domov?

* Aký je program Podtatranského polmaratónu?

* Na svete je publikácia o histórii najstaršieho slovenského turnaja

* Futbalisti si delili body s Liptákmi a ďalšie.

Súčasťou novín je Kultúrny kalendár na september 2017.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Z Varšavy do Budapešti priamo cez Poprad

V Poprade v utorok minulý týždeň slávnostne oznámili, že vzniklo nové autobusové spojenie Varšava - Krakov - Poprad – Prešov - Košice - Budapešť, ktoré začala prevádzkovať spoločnosť LEO Express.
Oficiálne vyštartuje linka 29. augusta 2017. Dlho očakávané medzinárodné spojenie pohodlnými autobusmi bude premávať denne. Spoje budú nadväzovať aj na ďalšie vlakové a autobusové spoje LEO Expressu, napríklad z Prahy, Žiliny, Mukačeva, Katovíc, Lodže, Torune a Gdanska. Spoločnosť už spustila predaj cestovných lístkov prostredníctvom svojho webu a partnerských predajcov. Nové autobusy po rokoch po prvýkrát znovu prepoja Tatry a východ Slovenska pravidelnou linkou prechádzajúcom Krakovom, Varšavou a Budapešťou. Chýbajúce autobusové spojenie bolo dlhodobo bariérou pre rozvoj cestovného ruchu zo susedných krajín. Zvlášť dopravné napojenie z Poľska bolo dlhodobo požadované podnikateľmi v cestovnom ruchu a miestnymi samosprávami.
„Slovensko je turisticky veľmi atraktívna krajina. Cieľom je ponúknuť atraktívne dopravné spojenie a priviesť turistov z Poľska a Maďarska do Tatier, do termálnych akvaparkov alebo do historických Košíc,“ povedal Peter Jančovič, obchodný riaditeľ LEO Expressu.
Autobusy budú zastavovať aj priamo na obľúbenom budapeštianskom letisku. K výraznému vylepšeniu dôjde takisto v prípade prepojenia Slovenska s Poľskom. Nová linka priamo obslúži 9 poľských miest vrátane Krakova a Varšavy. Vďaka širokej ponuke nadväzujúcich autobusových spojení sa vytvorí napojenie aj do ďalších 15 poľských miest, vrátane Katovíc, Torune, Gdanska až k Baltickému moru.