Noviny Poprad č. 39 zo dňa 11. 10. 2017, ročník XXVIII

Dnes je piatok, 20. 10. 2017 | meniny má Vendelín

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. októbra 2017, si môžete prečítať:

* Prinášame zoznam kandidátov na predsedu PSK a poslancov Zastupiteľstva PSK

* Kto získal Grand Prix na XXV. ročníku medzinárodného festivalu horských filmov v Poprade?

* Ktorá škola bude mať novú telocvičňu?

* Aká bola konferencia Vzdelávame pre budúcnosť?

* Aké najnovšie miniinvazívne operácie u detí zaviedla popradská nemocnica?

* Aké konferencie sa konajú 19. a 20. októbra v Poprade?

* Prečo treba zošliapavať prázdne obaly?

* Kto zvíťazil na Festival Cupe v boulderingu v Poprade?

* Postup kamzíkov v pohári, dve prehry v lige,

* Výsledky všetkých futbalových, hokejových a basketbalových kategórií od juniorov až po mladších žiakov a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na muzikál Na skle maľované!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Z Varšavy do Budapešti priamo cez Poprad

V Poprade v utorok minulý týždeň slávnostne oznámili, že vzniklo nové autobusové spojenie Varšava - Krakov - Poprad – Prešov - Košice - Budapešť, ktoré začala prevádzkovať spoločnosť LEO Express.
Oficiálne vyštartuje linka 29. augusta 2017. Dlho očakávané medzinárodné spojenie pohodlnými autobusmi bude premávať denne. Spoje budú nadväzovať aj na ďalšie vlakové a autobusové spoje LEO Expressu, napríklad z Prahy, Žiliny, Mukačeva, Katovíc, Lodže, Torune a Gdanska. Spoločnosť už spustila predaj cestovných lístkov prostredníctvom svojho webu a partnerských predajcov. Nové autobusy po rokoch po prvýkrát znovu prepoja Tatry a východ Slovenska pravidelnou linkou prechádzajúcom Krakovom, Varšavou a Budapešťou. Chýbajúce autobusové spojenie bolo dlhodobo bariérou pre rozvoj cestovného ruchu zo susedných krajín. Zvlášť dopravné napojenie z Poľska bolo dlhodobo požadované podnikateľmi v cestovnom ruchu a miestnymi samosprávami.
„Slovensko je turisticky veľmi atraktívna krajina. Cieľom je ponúknuť atraktívne dopravné spojenie a priviesť turistov z Poľska a Maďarska do Tatier, do termálnych akvaparkov alebo do historických Košíc,“ povedal Peter Jančovič, obchodný riaditeľ LEO Expressu.
Autobusy budú zastavovať aj priamo na obľúbenom budapeštianskom letisku. K výraznému vylepšeniu dôjde takisto v prípade prepojenia Slovenska s Poľskom. Nová linka priamo obslúži 9 poľských miest vrátane Krakova a Varšavy. Vďaka širokej ponuke nadväzujúcich autobusových spojení sa vytvorí napojenie aj do ďalších 15 poľských miest, vrátane Katovíc, Torune, Gdanska až k Baltickému moru.