Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Z Varšavy do Budapešti priamo cez Poprad

V Poprade v utorok minulý týždeň slávnostne oznámili, že vzniklo nové autobusové spojenie Varšava - Krakov - Poprad – Prešov - Košice - Budapešť, ktoré začala prevádzkovať spoločnosť LEO Express.
Oficiálne vyštartuje linka 29. augusta 2017. Dlho očakávané medzinárodné spojenie pohodlnými autobusmi bude premávať denne. Spoje budú nadväzovať aj na ďalšie vlakové a autobusové spoje LEO Expressu, napríklad z Prahy, Žiliny, Mukačeva, Katovíc, Lodže, Torune a Gdanska. Spoločnosť už spustila predaj cestovných lístkov prostredníctvom svojho webu a partnerských predajcov. Nové autobusy po rokoch po prvýkrát znovu prepoja Tatry a východ Slovenska pravidelnou linkou prechádzajúcom Krakovom, Varšavou a Budapešťou. Chýbajúce autobusové spojenie bolo dlhodobo bariérou pre rozvoj cestovného ruchu zo susedných krajín. Zvlášť dopravné napojenie z Poľska bolo dlhodobo požadované podnikateľmi v cestovnom ruchu a miestnymi samosprávami.
„Slovensko je turisticky veľmi atraktívna krajina. Cieľom je ponúknuť atraktívne dopravné spojenie a priviesť turistov z Poľska a Maďarska do Tatier, do termálnych akvaparkov alebo do historických Košíc,“ povedal Peter Jančovič, obchodný riaditeľ LEO Expressu.
Autobusy budú zastavovať aj priamo na obľúbenom budapeštianskom letisku. K výraznému vylepšeniu dôjde takisto v prípade prepojenia Slovenska s Poľskom. Nová linka priamo obslúži 9 poľských miest vrátane Krakova a Varšavy. Vďaka širokej ponuke nadväzujúcich autobusových spojení sa vytvorí napojenie aj do ďalších 15 poľských miest, vrátane Katovíc, Torune, Gdanska až k Baltickému moru.