Noviny Poprad č. 32 zo dňa 16. 8. 2017, ročník XXVIII

Dnes je utorok, 22. 8. 2017 | meniny má Tichomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 33. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 23. augusta 2017, si môžete prečítať:

* Primátor šoféroval pod vplyvom alkoholu

* Aký je program štvrtkového zasadania Mestského zastupiteľstva v Poprade?

* S akými novinkami sa začne školský rok v Poprade?

* Aký je program Dní svätého Egídia?

* Začala sa už pod Tatrami žatva?

* Aký je program osláv Slovenského národného povstania?

* Ako sa darí záhradkárom?

* Akí psíkovia hľadajú nový domov?

* Aký je program Podtatranského polmaratónu?

* Na svete je publikácia o histórii najstaršieho slovenského turnaja

* Futbalisti si delili body s Liptákmi a ďalšie.

Súčasťou novín je Kultúrny kalendár na september 2017.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Na podchod pri stanici sa už lepšie pozerá

Stačí málo a aj zanedbané priestory môžu opeknieť. Takmer „strašidelnou“ atmosférou dýchal donedávna podchod pri železničnej stanici v smere do Spišskej Soboty. Vďaka zaujímavému nápadu Popradčana Igora Hanečáka dnes vyzerá krajšie a dokonca plní určité poslanie.
„Týmto podchodom prechádzam odmalička a stále mám v pamäti, že aj sám som sa občas bál ním prejsť. Roky som spolupracoval na malých i veľkých projektoch a uvedomil som si, že viac ako obmedzovanie záporných a negatívnych vecí, funguje podpora a rozvoj tých pozitívnych. Rozhodol som sa, že do podchodu nainštalujem svoje grafiky z projektov ArtHa a Know them? a budem ich tam inštalovať aj po zničení, až kým tam neostanú nastálo,“ rozhovoril sa autor projektu v podchode Igor Hanečák.
Jeho tím sa postupne rozrastal a stále viac ľudí má záujem spolupracovať. „Na začiatku som bol sám a postupne sa pridávali ľudia, ktorí nezištne pomáhali. Projekt je však proces a tak sa stále pridávajú ďalší pomocníci. Je to stále verejný priestor, ale zopár okoloidúcich sa rozhodlo zobrať kus zodpovednosti na seba a upratať ho v prípade potreby, čo je vlastne zámer,“ zdôraznil autor myšlienky.
Projekt naberal na obrátkach. Začalo to malou vernisážou, pokračovalo výstavbou minirampy pre skejterov a v zime napríklad aj experimentu v podobe freeboxu. „Je to zóna bez peňazí, kde si zoberiete, čo chcete a prinesiete, čo už nepotrebujete. Projekt sa uchytil a tak nasledovala štvrtá spoločná výstava a Upcyklačný bašavel, kde sa stretlo pár mladých ľudí a priestor premaľovali a upravili. Bez grantu, bez písania tisícových projektov... Len tak. Ide o to, že ak chcete niečo urobiť, prostriedky sa nájdu - pár centov a prvý krok,“ uzavrel Igor Hanečák.