Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Festival Made in Slovakia už po šiestykrát ovládne centrum Popradu

Festival všetkého slovenského Made in Slovakia sa uskutoční oddnes 2. do soboty 5. augusta na Námestí sv. Egídia v Poprade. Prezentovať sa bude množstvo slovenských remeselníkov, návštevníkov podujatia potešia gastronomické špeciality slovenských kuchárov a v programe bude účinkovať veľa známych umelcov.
Program sa začne dnes 2. augusta o 12. hod. prezentáciou a predajom slovenských výrobkov, o 16. hod. na pódiu v centre mesta vystúpi Peter „Armstrong“ Ondria a Jožko Jožka, o 18. hod. Babjakovci a o 20. hod. H16 Majk Spirit.
Vo štvrtok 3. augusta bude prebiehať prezentácia a predaj slovenských produktov od 10. do 20. hod., o 16. hod. sa predstaví Bratislava Hot Serenaders, o 18. hod. Heľenine oči a o 20. hod. Beáta Dubasová.
V piatok 4. augusta od 10. do 20. hod. bude takisto pokračovať prezentácia a predaj slovenských výrobkov, o 16. hod. vystúpi In Time, o 17. hod. je pripravená prezentácia Baníckeho spolku Spiš, o 18.30 hod. vystúpi Martin Harich, o 20. hod. Le Payaco a od 22. do 2. hod. bude na námestí diskotéka.
V sobotu 5. augusta o 9. hod. deti zaujme detské divadlo Hoki Poki s predstavením Chlebík a návštevníci festivalu si budú môcť ešte v posledných hodinách od 10. do 13. hod. kúpiť slovenské výrobky.
Do programu je zaradené aj slávnostné odovzdanie kópie Madony s anjelmi pri Kostole sv. Egídia, ktoré sa uskutoční v piatok 4. augusta o 11.45 hod. V rovnaký deň budú i ukážky práce slovenských baníckych spolkov na tému Baníctvo - najstaršie remeslo Spiša, pričom o 10. hod. bude zasadať výbor Združenia banských spolkov a cechov Slovenska a komisia Slovenskej banskej cesty, o 17. hod. bude slávnostný banícky Šachtág, kedy prijme Banícky cech horného Spiša Poprad spolu s Baníckym spolkom zo Spišskej Novej Vsi nových členov. Deň predtým - 3. augusta o 17.30 hod. vystúpi mužský banícky spevácky zbor zo Starých Hôr pod vedením Petra Sarinca. Banícke spolky budú mať počas festivalu stan priamo na námestí s vystavenými banermi o banských dielach z okolia Popradu, Vysokých Tatier a Zamaguria. Vo Forume budú prezentovať údaje o vrte pre AquaCity Poprad, budú prednášky o baníckom učilišti v Poprade a prídu aj jeho niekdajší absolventi, dnes už 80-roční páni. Návštevníkom festivalu sa predvedú tiež včelári z Hornádskej doliny, drevorezbári pod vedením Adama Bakoša, tvorcu Tatranského ľadového dómu a pripravené sú aj atrakcie pre deti. Program budú moderovať Dušan Kubáň a Michal Novák.