Noviny Poprad č. 39 zo dňa 11. 10. 2017, ročník XXVIII

Dnes je piatok, 20. 10. 2017 | meniny má Vendelín

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. októbra 2017, si môžete prečítať:

* Prinášame zoznam kandidátov na predsedu PSK a poslancov Zastupiteľstva PSK

* Kto získal Grand Prix na XXV. ročníku medzinárodného festivalu horských filmov v Poprade?

* Ktorá škola bude mať novú telocvičňu?

* Aká bola konferencia Vzdelávame pre budúcnosť?

* Aké najnovšie miniinvazívne operácie u detí zaviedla popradská nemocnica?

* Aké konferencie sa konajú 19. a 20. októbra v Poprade?

* Prečo treba zošliapavať prázdne obaly?

* Kto zvíťazil na Festival Cupe v boulderingu v Poprade?

* Postup kamzíkov v pohári, dve prehry v lige,

* Výsledky všetkých futbalových, hokejových a basketbalových kategórií od juniorov až po mladších žiakov a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na muzikál Na skle maľované!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• ĎALŠIA Mediačná poradňa sa uskutoční vo štvrtok 3. augusta od 14. do 16. hod. hod. vo vestibule Mestského úradu v Poprade. Mediáciou možno riešiť susedské spory, konflikty občanov so susediacimi inštitúciami, reštauráciami, dopravcami či obecným úradom, rodinnoprávne spory, obchodné záväzkové spory, environmentálne konflikty, spory vzniknuté z pracovnoprávnych vzťahov a v školskom prostredí.
• Nemocnica Poprad zakončila minulý rok so ziskom 263 568 eur. Oproti roku 2015, kedy zisk predstavoval 1 031 412 eur, tak ide o pokles. Vyplýva to zo Správy o výkone práv akcionára v akciových spoločnostiach so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR za rok 2016, ktorú schválila vláda tento týždeň.
• ÚRADY práce na Slovensku evidovali ku koncu júna tohto roka 51,1 tisíc osôb, ktoré boli bez práce viac ako štyri roky. Medziročne ide o pokles o 16,1 tisíca ľudí. Viac ako štyri roky je tak v súčasnosti bez práce 23 % z celkového počtu nezamestnaných. Najviac dlhodobo nezamestnaných, ktorí sú v evidencii úradov práce viac ako štyri roky, sa nachádza v Prešovskom kraji. Ku koncu júna tohto roka išlo o 15 tisíc nezamestnaných. Najviac k tomu prispeli okresy Prešov, Kežmarok a Vranov nad Topľou, v ktorých počet nezamestnaných nad štyri roky presiahol 2,1 tisíca.
• 3. ROČNÍK podujatia Smokovecké trhy umenia a zábavy sa uskutočnia od 7. do 13. augusta v Starom Smokovci. So svojimi výrobkami a remeslami sa predstavia viacerí tatranskí umelci a remeselníci
. • KU koncu roku 2016 žilo na území Prešovského kraja spolu 821 503 obyvateľov, čo predstavuje 15,1% z celkového počtu obyvateľov SR. Rozloha kraja je 8 972 km2, čo je druhá najväčšia rozloha po Banskobystrickom kraji. V kraji sa nachádza 665 obcí, čo je najviac v rámci Slovenska, z toho je 23 miest.
• V SOBOTU popoludní boli leteckí záchranári z Popradu privolaní do Jezerska, kde si 47-ročný muž motorovou pílou vážne poranil nohu. Lekárka leteckých záchranárov mu poskytla primárne ošetrenie, následne bol transportovaný do nemocnice v Košiciach.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.