Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Tvorili z hliny

Keramické tvorivé dielne pre deti a dospelých, ktoré boli kvôli nepriaznivému počasiu na začiatku júla preložené na minulú sobotu, boli opäť úspešné. Dnešná najmladšia generácia sa dostáva do styku s hlinou čoraz menej a tak dostala jedinečnú možnosť pracovať s týmto tvárnym materiálom.
Organizátor podujatia spolu s mestom Poprad Peter Smik z Annogallery povedal: „Sme radi, že sme mohli priniesť niečo, čo je teraz pre deti skôr nedostupné - voľné modelovanie, voľné hranie sa s hlinou pod holým nebom. Hlina je pre ne taká fascinujúca, že do tvorby keramických výrobkov vtiahne nielen ich, ale aj rodičov. Vytvorili zaujímavé výrobky, ktoré po vysušení vypálime a hotové si budú môcť vyzdvihnúť koncom tohto týždňa v Dome kultúry v Poprade.“
Kým zo začiatku bolo treba možno niektorých malých „hrnčiarov“ postrčiť, za chvíľu sa osmelili a spod ich rúk vychádzali svietniky, misky, vázičky či iné vlastnoručne vyrobené hlinené ozdoby.