Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ako prebiehajú rekonštrukcie v niektorých popradských školách,

* Prečo odporučia riaditeľské voľno pre deti?

* Mestá Poprad, Zakopane a Vysoké Tatry po pätnástich rokoch obnovili spoluprácu

* Kto sa stal víťazom tohtoročného Medzinárodného festivalu horských filmov?

* Prečo Poprad navštívila komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím?

* Čoho sa týkala konferencia Vzdelávanie pre budúcnosť?

* Aká IT firma otvorila svoju pobočku v Poprade?

* Ako spomína na päťdesiat rokov jestvovania Divadla Commedia jeho principál Vlado Benko?

* Prečo dostali Popradskí orli výprask od Liptákov?

* Ako hrali popradskí hokejisti? a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Piotra Rubika!

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• MEDIAČNÁ poradňa pre Popradčanov bude zajtra 2. augusta od 14. do 16. hod. v kancelárii na prízemí Mestského úradu v Poprade.
• MESTO Poprad upozorňuje občanov na blížiaci sa termín úhrady druhej splátky miestneho poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, ktorý je stanovený na 31. augusta 2018. V prípade nedodržania termínu splatnosti splátky správca dane je povinný vyrubiť úrok z omeškania za oneskorenú úhradu.
• ÚČASTNÍCI Národného stretnutia mládeže P18, ktoré sa konalo v Prešove, aktívne pomôžu rodinám v núdzi. Na podujatí vyzbierali približne 2 500 kusov školských pomôcok. Podporia tým celoslovenskú zbierku spojenú so zbieraním pier, školských tašiek, peračníkov, zošitov, pasteliek a iných školských pomôcok, ktorú od júna do augusta už po deviatykrát organizuje Slovenska katolícka charita.
• SOCIÁLNA poisťovňa evidovala v júni tohto roka denne 92 899 práceneschopných poistencov. Je to približne rovnaký počet ako v máji, keď bolo denne na „péenke“ v priemere 92 903 poistencov. V júni najdlhšie maródovali poistenci v okresoch Poprad - 68,88 dní, najkratšie v okrese Rožňava - 32 dní. Priemerné obdobie trvania jedného prípadu dočasnej pracovnej neschopnosti za celé Slovensko pritom predstavovala 51,48 dňa, čo je najviac od začiatku roka.
• POŠTA vo Veľkej bude od 6. do 24. augusta zatvorená. Poštové služby budú počas dočasného zatvorenia pôšt zabezpečované Poštou Poprad 1 a Poprad 2.
• KRYTÁ plaváreň vo Svite je od polovice júla opäť v prevádzke.
• NEMOCNICA Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku participuje na projekte Nadácie Križovatka „Mamička dýcham“. So šiestimi novými monitormi dychu budú sledované všetky detské postieľky pre novorodencov v zdravotníckom zariadení.
• OD otvorenia letnej turistickej sezóny absolvovali horskí záchranári už viac ako sto výjazdov, pričom najčastejšie vo Vysokých a v Nízkych Tatrách. Podľa štatistík najčastejšie potrebovali pomoc Slováci, nasledujú Česi a Poliaci. Pod časté zásahy sa podpísalo aj daždivé počasie, ktoré komplikuje výstupy po vysokohorských chodníkoch.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.