Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ako prebiehajú rekonštrukcie v niektorých popradských školách,

* Prečo odporučia riaditeľské voľno pre deti?

* Mestá Poprad, Zakopane a Vysoké Tatry po pätnástich rokoch obnovili spoluprácu

* Kto sa stal víťazom tohtoročného Medzinárodného festivalu horských filmov?

* Prečo Poprad navštívila komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím?

* Čoho sa týkala konferencia Vzdelávanie pre budúcnosť?

* Aká IT firma otvorila svoju pobočku v Poprade?

* Ako spomína na päťdesiat rokov jestvovania Divadla Commedia jeho principál Vlado Benko?

* Prečo dostali Popradskí orli výprask od Liptákov?

* Ako hrali popradskí hokejisti? a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Piotra Rubika!

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Školy si priestory rekonštruujú aj svojpomocne

Leto je v popradských školách spojené aj s mnohými úpravami, rekonštrukciami, či bežnou údržbou. Mnohé si priestory vylepšujú svojpomocne z vlastných prostriedkov. Takou je aj ZŠ s MŠ na Vagonárskej ulici v Spišskej Sobote, ktorá sa pustila do rekonštrukcie kuchyne.
V Spišskej Sobote sa do výmeny obkladov, podlahy a elektroinštalácie v školskej kuchyni pustili po vyše štyridsiatich rokoch, novšie bolo len vybavenie. Rekonštrukcia už bola nevyhnutná. „Hygiena niekoľkokrát upozornila na nedostatky, ktoré je potrebné odstrániť, preto sme sa nechceli dožiť toho, že nám zatvoria kuchyňu, ktorá varí pre 500 žiakov,“ uviedla vedúca odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade Edita Pilárová. „S rekonštrukciou sme začali hneď na začiatku prázdnin. V prvom týždni sme vypratávali priestory a následne začala firma likvidovať staré obklady. Na rekonštrukciu sme použili vlastné finančné prostriedky. Obkladačky sme zakúpili už v minulom roku za viac ako štyri tisíc eur a samotné práce nás stoja asi 19 tisíc eur,“ vysvetlila ekonómka ZŠ s MŠ v Spišskej Sobote Edita Majerčáková.
V lete nelenia ani ostatné základné a materské školy v meste Poprad. „Niektorí robia menšie opravy, iní sa pustili do väčších úprav, ako napríklad aj na Tajovského ulici. Kuchyne sa však priebežne opravujú v každej škole. Mesto vyčleňuje z kapitálových výdavkov približne 50 tisíc eur ročne len na spotrebiče,“ objasnila E. Pilárová.
Mesto sa v lete pustilo aj do ďalších investícií. Postavia sa dve multifunkčné ihriská, pričom s výstavbou sa začalo v Matejovciach, na Komenského ulici sa na ťažké stroje stále len čaká. V auguste by sa malo začať pracovať na prístavbách aj v materských školách na Podtatranskej ulici a vo Veľkej.