Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ako prebiehajú rekonštrukcie v niektorých popradských školách,

* Prečo odporučia riaditeľské voľno pre deti?

* Mestá Poprad, Zakopane a Vysoké Tatry po pätnástich rokoch obnovili spoluprácu

* Kto sa stal víťazom tohtoročného Medzinárodného festivalu horských filmov?

* Prečo Poprad navštívila komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím?

* Čoho sa týkala konferencia Vzdelávanie pre budúcnosť?

* Aká IT firma otvorila svoju pobočku v Poprade?

* Ako spomína na päťdesiat rokov jestvovania Divadla Commedia jeho principál Vlado Benko?

* Prečo dostali Popradskí orli výprask od Liptákov?

* Ako hrali popradskí hokejisti? a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Piotra Rubika!

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Neplánované zastupiteľstvo bolo plné basketbalistiek

V pondelok 30. júla sa v Poprade uskutočnilo 3. neplánované Mestské zastupiteľstvo mesta Poprad, ktorého najsledovanejším bodom bol opäť zámer postaviť v našom meste tréningovú basketbalovú halu. Napokon došlo k zhode, ktorú akceptovali aj popradské basketbalistky, pričom by nová hala mala vyrásť v lokalite JUH IV na zelenej lúke.
Rokovaciu sálu v pondelok zaplnili medzi hosťami zástupcovia BK a BAM Poprad spoločne s početnou skupinou mladých basketbalistiek, aby na vlastné oči videli postup, akým budú poslanci rozhodovať o lokalite, kde bude stáť nová tréningová basketbalová hala. V návrhu na schválenie zámeru prenájmu pozemkov bolo niekoľko alternatív, medzi nimi lokalita JUH IV, priestor oproti Aréne Poprad, lokalita pri SPŠ Poprad, ale aj pôvodný návrh vo vnútrobloku na JUHU III, kvôli ktorému bolo rozhodovanie presunuté. Poslanci sa aj tentokrát zhodli na tom, že vnútroblok susediaci so Spojenou školou na Letnej ulici má ostať zelenou plochou, pričom za názorom dotknutých obyvateľov niektorí osobne vyrazili do ulíc. Kvôli rôznym prekážkam vypustili z hlavy aj ďalšie lokality, okrem JUHU IV od Suchoňovej ulice až po plánovaný skatepark. Toto bolo pre nich najschodnejšie riešenie a na tom sa jednohlasne zhodli. Zástupcovia BK a BAM Poprad mali obavy, ale napokon odchádzali spokojní, nakoľko sa týmto rozhodnutím pohli veci dopredu.
Zaujímavou témou bol aj návrh na zmenu rozpočtu mesta Poprad na rok 2018, pričom poslanec Štefan Pčola navrhoval zaoberať sa každým bodom návrhu zvlášť. To poslanci neodobrili a tak návrh prešiel ako celok. Obsahoval okrem iného aj nutné výdavky na modernizáciu učební, či rekonštrukciu zatekajúcej plochej strechy telocviční v ZŠ s MŠ A. V. Scherfela vo Veľkej.
Poslanci schvaľovali aj dočasný prenájom 1-izb. bytu pre farára novovzniknutej farnosti na sídlisku JUH. Bytová komisia tento prenájom síce neodporúčala, ale zastupiteľstvo návrch schválilo. Jednotlivým témam sa budeme venovať v ďalšom vydaní novín Poprad.
V závere primátor Jozef Švagerko predniesol návrh na zmenu člena Mestskej rady mesta Poprad po odvolaní viceprimátora Igora Wzoša (viac na str. 5).