Noviny Poprad č. 31 zo dňa 14. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 21. 8. 2019 | meniny má Jana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Policajné správy

V DOBE od 19. do 21. júla v jednej z prevádzok kaderníctva v Spišskej Teplici došlo ku krádeži. Páchateľ vytlačil okno a z kaderníctva ukradol niekoľko strihacích strojčekov, naparovaciu žehličku na vlasy, sadu klieští na napájanie vlasov, šampóny na vlasy, ale aj finančnú hotovosť. Celková škoda dosiahla viac ako 650 eur. Páchateľovi hrozí odňatie slobody na tri až desať rokov.
POPRADSKÝ vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči 24-ročnému Matejovi zo Spišskej Novej Vsi za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Ak sa mu preukáže vina, hrozí mu trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Mladík si zadovažoval a následne u seba prechovával dve prázdne striekačky a plastové obaly s rastlinnou sušinou nezisteného zloženia i s obsahom najmenej 10,76 g kryštalickej látky metamfetamín. Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 53 bežných jednorazových dávok drogy.
KU KRÁDEŽI došlo v dobe od 20. do 23. júla v jednom z objektov na Ul. 29. augusta v Poprade. Páchateľ na vchodových dverách odstránil cylindrickú vložku zámku a vošiel dnu. Odniesol si traktorovú kosačku, krovinorez, teplovzdušnú pištoľ, stavebný vysávač, vŕtacie kladivo, chvostovú pílu, ďalšie náradie a stavebný materiál. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.