Noviny Poprad č. 31 zo dňa 14. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 21. 8. 2019 | meniny má Jana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

HORAL oslavuje dvadsiatku

Horský cyklistický maratón mal vo Svite premiéru pred dvadsiatimi rokmi. Skupina nadšencov horskej cyklistiky zorganizovala v roku 2000 pokusný prvý ročník. Zúčastnilo sa ho 50 cyklistov. V sobotu 10. augusta 2019, v rámci jubilejného 20. ročníka, očakávajú organizátori účasť približne 900 účastníkov.
Hlavným areálom pretekov ostáva priestor pri Iskra Aréne a Mestskom úrade vo Svite. Tohtoročná trasa povedie Kozími Chrbtami, Nízkymi Tatrami a okolím Kráľovej Hole.
Tratí a kategórií je päť – Krejzi, Lejzi, Senzi, Ízi a Dejzi a sú volené tak, aby si cyklista každej výkonnostnej kategórie našiel tú svoju. Horal je dnes uznávaným cyklistickým podujatím nielen v rámci Slovenska, ale aj v medzinárodnom meradle. Dvakrát sa v rámci tohto podujatia konali Majstrovstvá Slovenska, pravidelne je súčasťou Slovenského pohára a je členom prestížnych medzinárodných seriálov. Doposiaľ najvýznamnejšou súčasťou maratónu boli Majstrovstvá Európy v roku 2017. Rekordom bol rok Majstrovstiev Európy, kedy Svit hostil viac než 1600 cyklistov. Hlavnými organizátormi jubilejného ročníka sú ŠK HORAL – ALTO Slovakia, mesto Svit a obce Liptovská Teplička, Šuňava, Vikartovce, Šumiac a Telgárt.
Jubilejný 20. ročník bude charakteristický minimalizáciou používania jednorazových plastových produktov. Tisíce jednorazových pohárov, misiek, príborov či tašiek budú nahradené buď kompostovateľnými produktmi, alebo opakovane použiteľnými výrobkami. Do organizácie sa okrem profesionálov zapojí aj viac než 200 dobrovoľníkov. Štart prvých pretekov je o 7. hodine ráno pred Mestským úradom vo Svite.