Noviny Poprad č. 31 zo dňa 14. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 21. 8. 2019 | meniny má Jana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Popradské basketbalistky budú prvoligové

Už dlhšie je známe, že Basketbalový klub Poprad sa po udalostiach, ktoré nastali po ostatnej sezóne, rozhodol neprihlásiť družstvo žien do najvyššej súťaže. Vedenie BAM Poprad sa preto rozhodlo vytvoriť prvoligový ženský tím. Informácie priniesol oficiálny web popradských basketbalistiek.
„Keďže sa tu nebude hrať extraliga, je potrebné, aby dievčatá, ktoré sme v Poprade vychovali, mali kde hrať. Baby začali trénovať od 5. augusta a súťaž sa im začne niekedy koncom septembra podľa vylosovania. Ide o celoslovenskú súťaž, kde bude minimálne desať prvoligových družstiev plus niekoľko juniorských, keďže ide o spoločnú súťaž,“ uviedla pre klubový web prezidentka BAM Poprad Alena Kováčová.
Ako ďalej klub informoval, prvoligové družstvo budú tvoriť zväčša mládežnícke hráčky BAM Poprad. Okrem týchto hráčok by káder mali doplniť ženy, ktoré už vekovo patria do seniorskej zložky. „Momentálne sme v štádiu skladby kádra. Gro je postavené na našich odchovankyniach. Veríme, že ich postupne vhodne doplníme skúsenejšími hráčkami zo seniorského tímu,” dodala A. Kováčová.