Noviny Poprad č. 31 zo dňa 14. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 21. 8. 2019 | meniny má Jana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

HOKEJISTI HK Poprad odohrali prvý prípravný zápas pred novou sezónou Tipsport Ligy v Liptovskom Mikuláši. Vo štvrtok 1. augusta prehrali v JL Aréne s domácim tímom 2:3, keď za hostí skóroval Ťavoda a Romaňák. Včera, t. j. v utorok 6. augusta, hrali s Liptákmi odvetu na domácom ľade po uzávierke vydania novín Poprad. Vo štvrtok 8. augusta čaká Kamzíkov ďalší domáci zápas s poľským tímom Comarch Cracovia o 18. hodine.
POD Tatry priletela v nedeľu 4. augusta exotická futbalová výprava žien z africkej Botswany. V rámci tunajšieho sústredenia odohrajú reprezentantky tejto krajiny tri prípravné zápasy. Dnes, t. j. v stredu 7. augusta sa v NTC o 18. hodine stretnú so ženským tímom z Bardejova, v nedeľu 11. augusta budú o 16. hodine opäť v NTC ich súperkami domáce hráčky z FK Poprad a posledný zápas odohrajú Botswančanky v utorok 13. augusta o 17. hodine proti Prešovu.
V popradskom NTC si svoj prípravný stan rozložila slovenská futbalová reprezentácia mužov do 19 rokov. V rámci sústredenia odohrali mladí reprezentanti dva atraktívne duely pre oko popradského diváka. V nedeľu 4. augusta porazili Slováci rovesníkov z FK Poprad 1:0 a v utorok 6. augusta odohrali zápas proti A-tímu FK Poprad po uzávierke vydania novín Poprad.
V DRUHOM ročníku Red Bull 400 – extrémneho výbehu na veľký skokanský mostík na Štrbskom Plese minulú sobotu zvíťazila v ženskej kategórii Slovenka Martina Bellušová (4:52,9 min.), v mužskej Čech Tomáš Maceček (3:38,2 min.), ktorý zároveň dosiahol aj nový rekord na Š. Plese. O najlepší čas súperila tisícka účastníkov z celého Slovenska, ale aj z Česka, Maďarska, Poľska, Holandska a Veľkej Británie. Najstarším účastníkom pretekov bol 69-ročný Peter Imrich.