Noviny Poprad č. 31 zo dňa 14. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 21. 8. 2019 | meniny má Jana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Popradský ľad otestovali reprezentanti

Od štvrtka do soboty sa v Poprade odohral letný hokejový turnaj štyroch reprezentácií do 20 rokov – Summer Hockey Challenge. Slováci vedení novým trénerom Róbertom Petrovickým súperili s Nemeckom, Českom a Dánskom. Vo výbere nechýbali ani Popradčania.
Mladí slovenskí reprezentanti majú za sebou vôbec prvý turnaj v tejto sezóne. Na úvod poľahky zdolali Nemcov 3:0 a na druhý deň si poradili aj s výberom Česka do 19 rokov po výsledku 3:2. V tomto zápase otváral skóre Popradčan Jakub Nespala, ktorý sa stal jediným bodujúcim domácim hráčom z tohto výberu. V záverečný deň turnaja vyhrali zverenci Róberta Petrovického nad Dánskom 4:2 a dvíhali nad hlavu trofej pre víťaza. Slovenská hokejová „dvadsiatka“ tak obhájila vlaňajšie prvenstvo zo Švajčiarska. „Tešia nás tri výhry v troch zápasoch po sebe. Čaká nás ale ďalšia práca a zápasy, ktoré budú čoraz ťažšie,“ uviedol po turnaji novopečený tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov R. Petrovický.
V kádri nechýbali ani Popradčania. Jakub Nespala sa stal len nedávno legionárom. Bude pôsobiť vo fínskej juniorskej súťaži a cíti, že odtiaľ by mohla viesť cesta až na šampionát. „Hral som pred domácim publikom prvýkrát v reprezentačnom drese a užíval som si to. Verím, že som sa ukázal trénerovi v dobrom svetle,“ povedal. Martin Semaňák s Borisom Česánkom sú síce rodení Kežmarčania, ale hokejovo vyrastali v Poprade. Chcú zabojovať nielen o miesto v reprezentácii do 20 rokov, ale aj o stabilnú pozíciu v A- -tíme „kamzíkov“. „Som rád, že som sa do tohto výberu dostal. Dobre som si zahral, aj keď som dostával menej priestoru. Uvidíme, či ma tréner povolá aj na ďalšie reprezentačné zrazy,“ zamyslel sa M. Semaňák. „Bolo fajn zahrať si za reprezentáciu na domácom ľade. Som rád, že sme navyše turnaj vyhrali. Verím, že mi bude tréner dôverovať aj naďalej. Ja sa budem snažiť hrať naplno, pretože sa chcem dostať na majstrovstvá sveta,“ vyhlásil B. Česánek. V tíme R. Petrovického figuroval v prvom turnaji sezóny aj štvrtý Popradčan - Dominik Šeliga, ktorý je v súčasnosti členom organizácie z Liberca.