Noviny Poprad č. 31 zo dňa 14. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 21. 8. 2019 | meniny má Jana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

V materskej škole na Tajovského je rušno

V popradských materských školách, kde mesto investovalo počas prázdnin najviac, sa práce hýbu rýchlym tempom. Vo Veľkej na Tranovského je už všetko pripravené na nával detí. Na Podtatranskej ulici rastie ako z vody nová prístavba a v MŠ na Tajovského usilovne pracujú na vynovení priestorov po odchode Centra pre rodinu.
„Na Tajovského ulici si materská škola svojpomocne z vlastných zdrojov momentálne renovuje priestory pavilónu, ktorý im odovzdalo Centrum pre rodinu. Od 2. septembra by mali do týchto priestorov nastúpiť novoprijaté deti. Zaplniť by sme mali ďalšie dve triedy a prijímali sme aj deti od 2 a pol roka. Na prijatie dokonca čakajú aj mladšie deti. Práce je tam však stále dosť, nakoľko bolo všetko zastarané a niečo si Centrum pre rodinu odnieslo so sebou,“ skonštatovala vedúca odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade Edita Pilárová. „Maľujeme, opravujeme a rekonštruujeme, aby sme v septembri mohli otvoriť dve nové triedy. Máme zapísaných 140 detí a tým pádom zaplnia spolu sedem tried. Je tu veľa práce, ale veríme, že to všetko stihneme. Niektoré veci treba úplne vymeniť, tak snáď sa nám to podarí. Financií veľa nemáme, ale pomáhame si aj z príjmov od rodičov,“ priznala zástupkyňa riaditeľky pre MŠ na Tajovského ulici Eva Hešová.