Noviny Poprad č. 31 zo dňa 14. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 21. 8. 2019 | meniny má Jana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stavebný ruch na Jarnej

Nielen tri materské školy, do ktorých mesto v tomto roku investovalo nemalé peniaze, ale aj ZŠ na Jarnej ulici sa v lete pustila do väčšej investície. Za viac ako 100 tisíc eur tu prechádzajú kompletnou rekonštrukciou sociálne zariadenia.
„Najväčšou investíciou v rámci základných škôl je v tomto roku počas letných prázdnin rekonštrukcia sociálnych zariadení v priestoroch ZŠ na Jarnej ulici. Do konca augusta by mali byť práce ukončené a sociálne zariadenia skolaudované. Poskytnuté finančné prostriedky sú zo schválených kapitálových výdavkov mesta,“ uviedla vedúca odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade Edita Pilárová. „Počas leta pracujeme na rekonštrukcii a modernizácii sociálnych zariadení v celej budove školy. Začali sme koncom júna a skončiť by sme mali do konca augusta. Niektoré zariadenia neboli rekonštruované niekoľko rokov a preto sme v spolupráci s mestom pristúpili k tejto rekonštrukcii v celkovej hodnote približne 120 tisíc eur. Okrem toho však robíme aj bežné úpravy vo vlastnej réžii. Prevažne maľujeme triedy a opravujeme menšie nedostatky,“ dodal riaditeľ ZŠ s MŠ na Jarnej ulici v Poprade Ján Brndiar (na foto).