Noviny Poprad č. 31 zo dňa 14. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 21. 8. 2019 | meniny má Jana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

MESTO Poprad oznamuje, že od 5. augusta 2019 prešiel mestský úrad z pohyblivej opäť na pevnú pracovnú dobu. Občania si svoje záležitosti môžu vybaviť v čase úradných hodín a to: v pondelok, utorok, štvrtok od 7.30 hod. do 15.30 hod., v stredu od 7.30 do 16. hod. a v piatok od 7.30 do 15. hod.
OD pondelka 12. augusta do piatka 16. augusta sa v Tatranskej galérii v Poprade bude konať ďalší denný tábor malých umelcov.
POPRADSKÉ divadlo Commedia bude účinkovať v piatok 9. augusta v Kremnici, kde sa prestaví s hrou Skrotenie zlej ženy od Wiliama Shakespeara.
CENTRUM kreatívnej recyklácie +WAHL bude otvorené v stredu 7. augusta o 17. hod. na Scherfelovej ulici č. 15 vo Veľkej.
V PIATOK 9. augusta o 17.30 hod. sa v Artklube Tatranskej galérie v Poprade uskutoční krst knihy Do neba ma nevezmú, ktorej autorkou je Gréta Fábryová.
POČET návštevníkov Vysokých Tatier, ktorí v meste aj prenocujú, sa z roka na rok zvyšuje. Poukazuje na to rastúci trend výšky vybratej dane za ubytovanie za posledných päť rokov. Kým v roku 2014 mesto Vysoké Tatry na tejto dani získalo 615 000 eur, vlani to už bolo takmer 832 000 eur.
V dňoch 7. a 8. augusta a 19. a 20. augusta od 8. hod. do odstránenia poruchy bude prerušená dodávka pitnej vody v meste Poprad na Ulici L. Svobodu. Informácie na tel. čísle 052/772 9548.
NA mieru šité riešenia pre rozvoj elektroenergetickej infraštruktúry Prešovského samosprávneho kraja, to je časť dohody, ktorú minulý týždeň vo štvrtok 1. augusta slávnostne podpísali zástupcovia Východoslovenskej distribučnej a Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci je verejným prísľubom oboch strán zintenzívniť komunikáciu a investičné aktivity na území PSK.
NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia. Práce súvisia s opravou a pravidelnou údržbou distribučnej sústavy.