Noviny Poprad č. 31 zo dňa 14. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 21. 8. 2019 | meniny má Jana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Slovensko ako na dlani

Od stredy až do soboty minulého týždňa sa na Námestí sv. Egídia v Poprade konal tradičný festival Made in Slovakia, ktorý prilákal množstvo návštevníkov, aj napriek nie vždy vydarenému počasiu. V 8. ročníku dali organizátori viac priestoru remeselníkom a umelcom z nášho regiónu.
„Festival Made in Slovakia už má svoju tradíciu. Poprad je bohatý a očarujúci blízkosťou prírodných krás. Veľa turistov to využíva. Chceli sme, aby aj priamo v meste vznikol program, kedy sa ľudia zídu na námestí. Mesto ožilo stánkami, ktorých bolo tento rok 140. Priniesli rôzne chute a remeslá z celého Slovenska. Sú to výrobky, ktoré sa nedajú zohnať v bežných obchodoch. Atmosféru dotváral bohatý kultúrny program,“ uviedol za organizátora súčasne aj viceprimátor mesta Poprad Ondrej Kavka. „Celé námestie sme rozdelili na dve časti a stánky boli rozmiestnené po oboch stranách. Delili sa na tri gastro zóny a zóny remeselníkov. Väčší priestor dostali remeselníci, ktorí tvorili dve tretiny účastníkov, a to aj tí spod Tatier, ktorí boli sústredení pri fontáne,“ doplnila Kristína Mlynárová z OZ Pre mesto.
Práve regionálni remeselníci boli predzvesťou toho, že organizátori nevynechali po úspešnom nultom ročníku opäť ani dôležitý bod programu – Made in Poprad v spolupráci s mestským odborom kultúry.
„Osvedčilo sa to a preto aj tento rok patril posledný deň festivalu práve Popradčanom, umelcom a remeselníkom z Popradu a okolia. Som presvedčený, že aj do budúcna si tento deň nájde miesto v programe Made in Slovakia. Tento rok sme pre nich vymysleli priestor pri fontáne, kde bolo desať stánkov a na pódiu sa v sobotu vystriedalo množstvo domácich kultúrnych telies,“ dodal O. Kavka.
Jedným z „takmer“ domácich remeselníkov bol rezbár Karol Kopčák, ktorý pochádza z Popradu, ale momentálne žije a tvorí spolu so synom v Spišskej Novej Vsi. „Venujem sa drevu už od detstva. Mám tu aj veci, ktoré som vyrobil v štrnástich rokoch, vrátane prvej fujary. Je to moje remeslo, ale hlavne koníček. Bol som súčasťou aj takého projektu, ako je kniežacia hrobka v múzeu, kde sme zabezpečovali šliapací drevený sústruh, tkáčske stroje, lavice, či náradia. Snažím sa remeslo odovzdávať ďalej a venuje sa tomu aj môj syn. Nie je to ľahké, ale koho toto remeslo osloví, ten mu ostane verný celý život,“ povedal.
Atmosféru jedinečného festivalu si užívali predajcovia z celého Slovenska. „Najviac vecí šijeme z kežmarského ľanu. Sú to bežné veci pre celú rodinu, všetko však s ľudovou tematikou v štýle moderného folku. Sme domáca firma – mama a dcéra,“ prezradila Mária Smiková z Levoče. Okrem chutných tradičných jedál a všelijakých dobrôt to počas štyroch dní krásne rozvoniavalo napríklad aj pri stánku Ivany Ferkovej z Banskej Bystrice, ktorá sa venuje špeciálne úprave cesnaku. „Tento cesnak je zaujímavý hlavne tým, že ho nie je cítiť z dychu a je ľahko stráviteľný. Je taký vďaka špeciálnej úprave. Nie je to bioprodukt, ale je pestovaný v zemi, ktorá nie je hnojená chemickým hnojivom. Cesnak pripravujeme v piatich príchutiach. Je lahodný a všetky jeho účinky sú zachované. Takto upravený sa nedá nájsť v bežných predajniach,“ uzavrela.
Návštevníci festivalu si prišli na svoje nielen pri kúpe remeselných produktov, ale aj pri kultúrnom programe. Za všetkých Popradčan Marián Korvín povedal: „Made in Slovakia a Made in Poprad bolo jedinečné podujatie, ktoré pritiahlo na naše námestie veľa vyznávačov remesiel. Najviac ma však teší, že bolo opäť spojené s kultúrou. Nechcem spomínať všetkých účinkujúcich, ale napríklad na Starmániu, no nielen na ňu, sme sa všetci veľmi tešili.“