Noviny Poprad č. 31 zo dňa 14. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 21. 8. 2019 | meniny má Jana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Popradské kultúrne leto láka na námestie čoraz viac ľudí

Popradské kultúrne leto (PKL) sa prehuplo do druhej polovice. Doterajší priebeh ukázal, že vytvorenie úplne novej dramaturgie, ku ktorej mesto Poprad pristúpilo v tomto roku, láka do centra čoraz viac ľudí. Programy sú každý deň v týždni, počas ktorých sa striedajú rôzne žánre – džez, revival, divadlo, promenádne koncerty, folklór a ďalšie.
PKL spolu s otvorením letnej turistickej sezóny sa začalo 28. júna 2019 skvelým koncertom nemeckej skupiny Saragossa Band. Do 4. augusta má už za sebou 50 kultúrnych podujatí vrátane Made in Slovakia, na ktorých sa zúčastnilo približne 50 tisíc návštevníkov. „Na základe doterajších ohlasov a referencií zo strany verejnosti a návštevníkov mesta môžeme hodnotiť inováciu letného festivalu ako správne zvolenú cestu - ako správny krok samosprávy mesta Poprad. Môžeme konštatovať, že pre Popradčanov sú letné programy zaujímavé a vedia si vybrať zo širokej ponuky rôznych podujatí,“ uviedla vedúca odboru kultúry MsÚ Poprad Ivana Piataková. Dodala, že veľký úspech u divákov zaznamenali najmä revivalové koncerty napr. AC/ DC alebo originálne vystúpenie skupiny Kiss Forever Band z Maďarska. Z džezových vystúpení sa záujmu tešil okrem iného Peter Lipa, z piatkových koncertov hlavne Zeus a Henry Tóth či Nerez s Luciou Šoralovou. Minulý týždeň si Popradčania a návštevníci mesta tiež vychutnali bohatý program festivalu originálnych slovenských výrobkov a ľudovoumeleckej tvorby Made in Slovakia. Na preplnené námestie prilákali vystúpenia Paľa Drapáka, Duchoňovcov, Vaša Patejdla (na foto), Čarovné ostrohy či Starmánia, Kmeťo band aj diskotéka.
„Som milo prekvapený, koľko ľudí chodí na programy. Myslím si, že nová koncepcia PKL priniesla pozitívnu zmenu. Mojím cieľom je vrátiť ľudí na námestie a aj toto je jeden zo spôsobov, ako to dosiahnuť. Spočiatku som sa obával, že ľudia nebudú chodiť na každodenné akcie, ale vidím, že prichádzajú aj za zlého počasia. Čísla hovoria za všetko, obzvlášť ma milo prekvapili revivaly,“ konštatoval primátor Popradu Anton Danko.
V súčasnosti mesto Poprad začalo druhú časť PKL 2019 a v auguste sú pripravené ďalšie skvelé podujatia – džezový koncert Dana Bártu a Robert Balzar Tria, revivalový koncert Queen, Smokie, Roxette, rôzne divadelné predstavenia. 30. augusta vystúpi Filip Jančík s jeho bandom a s letom sa v Poprade rozlúči Rico Sanchez a Gipsy Kings Party.