Noviny Poprad č. 35 zo dňa 13. 9. 2017, ročník XXVIII

Dnes je sobota, 23. 9. 2017 | meniny má Zdenka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. septembra 2017, si môžete prečítať:

* Aké boli Matejovské Scholtzove dni?

* Aké dopravné obmedzenia platia pri výstavbe okružnej križovatky ulíc Hraničná a Slovenského odboja?

* Ktoré popradské školy dosiahli výborné výsledky v hodnotení INEKO?

* Aká bude opatrovateľská služba v Poprade?

* Priestory Scherfelovho domu sa obnovujú

* Kedy bude protestný pochod za vyššie mzdy v Poprade?

* Ktorý svetoznámy fotograf vystavuje v Tatranskej galérii?

* Aký bol Medzinárodný deň nepočujúcich v našom meste?

* Kde budú rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery na jesenné upratovanie 2017?

* Komu sa najviac darilo na Matejovskej antuke?

* Po prehre v Košiciach brali kamzíci tri body doma a ďalšie.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Primátor prijal majstrov sveta v hokejbale

Koncom júna prijal primátor mesta Poprad Jozef Švagerko v obradnej sieni MsÚ dvoch z trojice Popradčanov - Libora Teplického a Patrika Svitanu, ktorí sa nedávno podieľali na zlatom hetriku slovenskej hokejbalovej reprezentácie na svetovom šampionáte v Česku.
Slováci v polovici júna v Liberci pokorili vo finále Kanadu 6:4 a víťazný gól zaznamenal popradský hokejista Patrik Svitana (na foto vľavo), ktorý si hokejbalom spestruje letnú prípravu pred hokejovou sezónou. „Od malička sa naháňam medzi kontajnermi za loptičkou a ostalo mi to dodnes. Chalani odo mňa očakávali, že im pomôžem čo najviac a na tomto šampionáte mi to vyšlo tak, že v rozhodujúcich momentoch som to zobral na seba,“ povedal. Spolu s ním sa ceremónie zúčastnil aj Libor Teplický (na foto vpravo), chýbal tretí do partie Matúš Lipták. „Mám dobrý pocit z toho, že nás takto ocenili aj v rodnom meste. Dosiahli sme veľký úspech,“ zdôraznil L. Teplický, ktorý sníva o lepších podmienkach pre hokejbal v Poprade, nakoľko sa na vrcholnej úrovni hráva tento šport najbližšie až v Kežmarku. „V Poprade chýba hokejbalové ihrisko, ktoré by spĺňalo štandardy. Verím, že s pánom primátorom niečo vymyslíme a s odstupom času dotiahneme extraligu aj do Popradu,“ vyslovil želanie. „Chcem sa s chlapcami porozprávať, pretože viem, že naše hokejbalové ihrisko na sídlisku Juh nespĺňa požadované parametre. Pokúsime sa za účasti hokejbalistov a odbornej verejnosti nájsť riešenie, aby to nenarušilo vzťahy v meste. Pevne verím, že tých asi dvadsať Popradčanov takto dostaneme z Kežmarku späť do Popradu,“ dodal J. Švagerko.