* Po prehre v Košiciach brali kamzíci tri body doma a ďalšie.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Príprava futbalistov je v plnom prúde

Po minulotýždňovom víťazstve v Spišskej Novej Vsi 3:1 odohrali futbalisti FK Poprad v poradí tretí prípravný zápas v sobotu proti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, konečne v domácom prostredí. V NTC víťazili 4:2 a v pondelok vycestovali na sústredenie do Čiech.
Prvý polčas za domácich odohral už aj Kamil Kopúnek, ktorý je ako bývalý reprezentant najzaujímavejším letným podpisom FK Poprad. Pod víťazstvo nad Pohroním sa gólovo podpísali Palša, Kukoľ, Hric a Lipták.
Prvý polčas prípravy má druholigový Poprad za sebou, v týchto dňoch zarezáva celý tím na sústredení v Čechách. „V prvých troch prípravných zápasoch sme sledovali najmä nových hráčov, ktorí sú na skúške alebo už s klubom podpísali zmluvu. Prvýkrát nastúpil aj Kamil Kopúnek, ktorý mal menšie zdravotné problémy, preto sme sa dohodli, že odohrá jeden polčas. Mali by sme byť už takmer kompletní, otvorené sú ešte maximálne dva posty v kádri. Rozhodneme sa po sústredení v Čechách,“ povedal po sobotňajšom zápase asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.
V programe zvyšných prípravných duelov nastali menšie zmeny oproti prvotnému plánu. V Čechách odohrajú Popradčania napokon štyri zápasy namiesto troch, nakoľko vo štvrtok 13. júla ich čaká dvojzápas s Hradcom Králové o 15., resp. 17. hodine. Utorňajší zápas proti SK Převýšov sa hral po uzávierke vydania novín Poprad. Herné sústredenie za riekou Moravou ukončia popradskí futbalisti v sobotu 15. júla o 10.30 hod. zápasom proti SK Hanácká Slavla Kroměříž.
Zmena nastala aj v zápase, ktorý je plánovaný ako generálka na ligu. V nedeľu 23. júla nebude v NTC o 17. hodine súperom Popradu FC Lokomotíva Košice, ako bolo pôvodne v programe. Popradčania v tom čase napokon vyzvú ŠKM Liptovský Hrádok.