Noviny Poprad č. 28 zo dňa 19. 7. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 26. 7. 2017 | meniny má Anna, Hana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 29. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 26. júla 2017, si môžete prečítať:

* Aké zásadné investície stoja pred popradskou samosprávou v tomto roku?

* V ktorej škole pribudne nová telocvičňa?

* Akú cyklocestu vyznačili nadšenci bicyklovania?

* Aká je vyťaženosť čerpacej stanice pre elektromobily v Poprade?

* Na aký program festivalu Made in Slovakia sa môžete tešiť?

* Vráti sa Madona s anjelmi do Popradu?

* Aká je kvalita zmrzliny pod Tatrami?

* Kamzíci odštartovali prípravu na ľade

* Aký bol druhý ročník Ritro futbal festu v Poprade? a ďalšie.

Súčasťou novín je aj Kultúrny kalendár na august 2017.

V 29. čísle novín Poprad nájdete aj voľnú detskú vstupenku do 15 rokov do cirkusu Šimek v Poprade!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Príprava futbalistov je v plnom prúde

Po minulotýždňovom víťazstve v Spišskej Novej Vsi 3:1 odohrali futbalisti FK Poprad v poradí tretí prípravný zápas v sobotu proti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, konečne v domácom prostredí. V NTC víťazili 4:2 a v pondelok vycestovali na sústredenie do Čiech.
Prvý polčas za domácich odohral už aj Kamil Kopúnek, ktorý je ako bývalý reprezentant najzaujímavejším letným podpisom FK Poprad. Pod víťazstvo nad Pohroním sa gólovo podpísali Palša, Kukoľ, Hric a Lipták.
Prvý polčas prípravy má druholigový Poprad za sebou, v týchto dňoch zarezáva celý tím na sústredení v Čechách. „V prvých troch prípravných zápasoch sme sledovali najmä nových hráčov, ktorí sú na skúške alebo už s klubom podpísali zmluvu. Prvýkrát nastúpil aj Kamil Kopúnek, ktorý mal menšie zdravotné problémy, preto sme sa dohodli, že odohrá jeden polčas. Mali by sme byť už takmer kompletní, otvorené sú ešte maximálne dva posty v kádri. Rozhodneme sa po sústredení v Čechách,“ povedal po sobotňajšom zápase asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.
V programe zvyšných prípravných duelov nastali menšie zmeny oproti prvotnému plánu. V Čechách odohrajú Popradčania napokon štyri zápasy namiesto troch, nakoľko vo štvrtok 13. júla ich čaká dvojzápas s Hradcom Králové o 15., resp. 17. hodine. Utorňajší zápas proti SK Převýšov sa hral po uzávierke vydania novín Poprad. Herné sústredenie za riekou Moravou ukončia popradskí futbalisti v sobotu 15. júla o 10.30 hod. zápasom proti SK Hanácká Slavla Kroměříž.
Zmena nastala aj v zápase, ktorý je plánovaný ako generálka na ligu. V nedeľu 23. júla nebude v NTC o 17. hodine súperom Popradu FC Lokomotíva Košice, ako bolo pôvodne v programe. Popradčania v tom čase napokon vyzvú ŠKM Liptovský Hrádok.