Noviny Poprad č. 28 zo dňa 19. 7. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 26. 7. 2017 | meniny má Anna, Hana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 29. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 26. júla 2017, si môžete prečítať:

* Aké zásadné investície stoja pred popradskou samosprávou v tomto roku?

* V ktorej škole pribudne nová telocvičňa?

* Akú cyklocestu vyznačili nadšenci bicyklovania?

* Aká je vyťaženosť čerpacej stanice pre elektromobily v Poprade?

* Na aký program festivalu Made in Slovakia sa môžete tešiť?

* Vráti sa Madona s anjelmi do Popradu?

* Aká je kvalita zmrzliny pod Tatrami?

* Kamzíci odštartovali prípravu na ľade

* Aký bol druhý ročník Ritro futbal festu v Poprade? a ďalšie.

Súčasťou novín je aj Kultúrny kalendár na august 2017.

V 29. čísle novín Poprad nájdete aj voľnú detskú vstupenku do 15 rokov do cirkusu Šimek v Poprade!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Leteckí záchranári v akcii

• MINULÝ týždeň v utorok večer letela posádka leteckých záchranárov z Popradu do Vysokých Tatier. Ich pomoc potrebovalo 17-ročné dievča so silnými bolesťami hlavy, ktoré prechádzali až do záchvatových stavov. Pilot vrtuľníka pristál na pracovnej ploche pri Chate pri Zelenom plese, kde sa dievča nachádzalo. Po ošetrení a podaní potrebnej liečby bola mladá pacientka vrtuľníkom a v stabilizovanom stave prevezená na centrálny príjem nemocnice v Poprade.
• MINULÝ týždeň v piatok letela Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE z Popradu do Vysokých Tatier. V blízkosti Slavkovskej vyhliadky sa 54-ročná slovenská turistka pošmykla na mokrom turistickom chodníku a vážne si zranila dolnú končatinu. Po zafixovaní zranenia a podaní liekov ju záchranári so zlomeninou letecky transportovali na centrálny príjem popradskej nemocnice.
• V NEDEĽU letel záchranársky vrtuľník z Popradu k dvom úrazom dolných končatín vo Vysokých Tatrách. Najskôr potrebovala pomoc 37-ročná turistka indickej národnosti, ktorá si pri Chate pod Rysmi zlomila dolnú končatinu v oblasti členka. Po ošetrení bola letecky prevezená do popradskej nemocnice. V popoludňajších hodinách smerovala posádka k Zbojníckej chate. Počas túry si 45-ročná slovenská turistka taktiež poranila dolnú končatinu v oblasti členka a späť už nedokázala zostúpiť samostatne. Po ošetrení bola aj táto zranená turistka vrtuľníkom transportovaná na centrálny príjem popradskej nemocnice.