Noviny Poprad č. 28 zo dňa 19. 7. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 26. 7. 2017 | meniny má Anna, Hana

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 29. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 26. júla 2017, si môžete prečítať:

* Aké zásadné investície stoja pred popradskou samosprávou v tomto roku?

* V ktorej škole pribudne nová telocvičňa?

* Akú cyklocestu vyznačili nadšenci bicyklovania?

* Aká je vyťaženosť čerpacej stanice pre elektromobily v Poprade?

* Na aký program festivalu Made in Slovakia sa môžete tešiť?

* Vráti sa Madona s anjelmi do Popradu?

* Aká je kvalita zmrzliny pod Tatrami?

* Kamzíci odštartovali prípravu na ľade

* Aký bol druhý ročník Ritro futbal festu v Poprade? a ďalšie.

Súčasťou novín je aj Kultúrny kalendár na august 2017.

V 29. čísle novín Poprad nájdete aj voľnú detskú vstupenku do 15 rokov do cirkusu Šimek v Poprade!

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Študenti z Popradu v Turecku

Dali ste nám vedieť

Speškári z Popradu sa vybrali na ďalšie stretnutie študentov a učiteľov prostredníctvom projektu Erasmus +, a to do horúcej Adany v Turecku. Možno si pomyslíte: Turecko? To je teraz veľmi nebezpečné. Oni sa ale týmito klamami nenechali odradiť a bez váhania sa zbalili a 2. mája sa začalo ich dobrodružstvo.
Po ceste skoro všetkými dopravnými prostriedkami pristáli na letisku v Adane. Len ako sa dvere lietadla otvorili, pochytil ich šok, ale v dobrom slova zmysle. Horúčava a páliace slnko. Netrvalo ani sekundu a už na sebe nemali vrstvy oblečenia, ktoré nosili kvôli nášmu slovenskému počasiu. Dostali aj milé privítanie od tureckých učiteľov a taktiež odvoz do hotela. Aklimatizovať sa na takéto teplo bolo ťažké, no vonkajší bazén to ihneď vyriešil. Nasledujúci deň navštívili najväčšiu mešitu v Turecku. Program na nasledujúce dni vyzeral takto: návšteva školy, v ktorej sa študenti, ale aj učitelia cítili ako celebrity. Každý chcel s nami fotografiu, vyše 100 žiakov (pravdepodobne aj o nejakú stovku viac). Aspoň sme mohli zažiť ako sa celebrity a známi ľudia cítia v takýchto situáciách. Cieľom tohto projektu je priblížiť žiakom históriu danej krajiny zaujímavejším spôsobom. Kvôli tomu nechýbali ani návštevy troch hradov, a to Anavarza, Maiden a Kozan. Keď sa niekedy odhodláte navštíviť ich, dajte pozor, pretože nemajú žiadne zábradlia. Študenti mali možnosť nahliadnuť do domov tureckých žiakov a vychutnať si tradičné jedlá, ktoré spolu s rodičmi pripravili. Poslednou zastávkou bol výlet do Kapadoccie. Svoje dobrodružstvo zakončili slávnostnou večerou a rozlúčkovou párty. Lúčenie bolo ťažké a niekomu aj slzička, dve spadli. Turecko je sama o sebe krajina, ktorá vám ostane v srdci navždy a tak to je aj u študentov zo Strednej priemyselnej školy v Poprade.

Karmen Lacková
SPŠ Poprad, II.PD